Відзначення Дня Незалежності України – очима експертів, військових і простих громадян

Сьогодні Україна відзначила 28-му річницю своєї незалежності й суверенності. Ще на початку літа Президент Володимир Зеленський заявляв, що святковий парад у Києві мали замінити різноманітними дійствами, як ми писали у матеріалі "День незалежності України - без святкового параду...". Проте все ж вулицями столиці пройшла святкова багатотисячна хода, яку назвали Марш захисників Батьківщини, в якій взяли участь військові, ветерани, волонтери та їх родичі, спортсмени, медики, освітяни й ін.

Під час святкувань відбулися вітальна промова глави держави, молебень за загиблими захисниками Вітчизни та урочисті привітання всіх тих українців, хто прославив нашу країну. Звичної для нас демонстрації вйськової техніки не було.

До Дня Незалежності Перший суспльний канал зняв документальний фільм «Військовий парад: ціна і цінності» (сьогодні він уже транслюався на телебаченні), в якому показано різні думки з приводу того, як потрібно відзначати наше головне національне свято. Ідея створення фільму виникла через протиріччя, що з’явилися в суспільстві останніми роками щодо проведення військових парадів. Творці фільму розповідають про паради, які відбувалися за час незалежності України - якими вони були, коли і хто їх проводив, скільки вони коштували. А також різноманітні погляди на це дійство: чи потрібні паради, чи важливо показувати людям армію й техніку, чи підносить таке свято бойовий дух та чи є це висловленням подяки людям, які воювали чи воюють нині...

Кореспондент