На недавній конференції Apple, яка пройшла 14 вересня 2021 р був анонсований випуск нового iPhone 13. Саме на стандарти цієї компанії орієнтуються виробники мобільних девайсів, а подібні події ще довго обговорюються. Передня панель нового смартфона захищена Ceramic Shield. Виробники використовують кілька видів покриттів екрану, у кожного з яких - свої особливості. Розглянемо, які варіанти представлені на ринку, їх переваги і недоліки.
Ceramic Shield - інноваційне рішення
Цей вид покриття вперше застосували на iPhone 12. Матеріал завоював позитивні відгуки користувачів. Його розробляли у співпраці з компанією Corning. В основі технології лежить склокераміка. Процес виробництва схожий на виготовлення загартованого скла. Відмінність в тому, що на певному етапі до складу додають частинки титану і срібла. Навколо них формуються кристали нанокераміки. Такий підхід робить матеріал більш міцним і надійним.
Якщо порівнювати отримані результати за шкалою Мооса, то скло отримує все ті ж 6 балів, що і аналогічні за винятком сапфірових стекол. Нова технологія забезпечує стійкість матеріалу до подряпин. Однак відмінності стосуються міцності при падінні. Ceramic Shield трохи програє в порівнянні з іншими покриттями.
Gorilla Glass - матеріал, що забезпечує хороший рівень захисту
В якості основної технології використовується іонний обмін, збільшує міцність покриття. Скло занурюється в ємність з розплавленою сіллю при температурі 400 градусів. Завдяки такому підходу іони калію формують додатковий ступінь міцності.
Показник твердості і надійності покриття за шкалою Мооса в останній версії Gorilla Glass становить 6 балів. Цей параметр поки не зміг перевершити жоден виробник захисного скла. Показник вище тільки у Sapphire.
Dragontrail - популярний бренд
Покриття користується визнанням, але поступається «Горилла Гласс». Для створення матеріалу застосовують так званий флоат-процес. На певному етапі виробництва рідке скло поміщають в піч з розплавленим оловом. Існують такі модифікації:
- стандартний;
- Dragontrail Х;
- Pro.
Остання версія найбільш популярна. Покриття використовується в Google Pixel 3 і деяких інших гаджетах. За рівнем твердості воно не відстає від конкурентів.
Сапфір - дороге, але надійне рішення
Це елітне рішення, так як собівартість виробництва може дорівнювати кільком доларам за квадратний дюйм (в порівнянні з десятками центів у аналогів). Процес виготовлення складний і займає до 17 днів. Це пояснює чималу ціну.
Ступінь міцності сапфірового скла - найвища і складає 9 балів за шкалою Мооса. На ринку представлено трохи електроніки з такими екранами. Яскравий приклад - HTC U Ultra Sapphire Edition. Є у цього варіанту один недолік - слабка светопропускная здатність. Для повноцінного функціонування телефону збільшують яскравість, але тоді помітно зменшується автономність роботи. Хоча дисплей має найбільшу стійкість до подряпин, при падінні скло розіб'ється швидше, ніж загартоване. Причина полягає в кристалічній крихкості.
Кожен тип захисту дисплеїв відрізняється своїми особливостями. Вибирайте на Comfy.ua смартфон з потрібним типом покриття, щоб убезпечити пристрій від потертостей і сколів.