Професор кафедри дизайну і теорії мистецтва Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Богдан Губаль у часі різдвяних свят зустрів свій 70-річний ювілей. До цієї знакової життєвої дати приурочено і його персональну виставку «Вічний рух», розгорнуту в залі обласної організації Національної спілки художників України (ОО НСХУ).
Найбільше тут експонується гобеленів, яких Б. Губаль упродовж 45-ти років своєї мистецької праці створив близько пів тисячі. «Саме художній текстиль, що близький до народного ткання, відкриває величезні можливості для творчості. Головне – не зупинятися в мистецькому поступі й не тиражувати себе, тобто не вдаватися до самоповторів», – каже митець.
Свого часу мистецтвознавець Микола Сарапін жартома визначив: «губалени Губаля», оскільки вироби пана Богдана не схожі на ті, які тчуть його колеги. Багато хто зачисляє митця до львівської школи гобелену, бо художній текстиль він почав творити одразу після закінчення Львівського інституту прикладного мистецтва, де вчився на фахівця з проєктування інтер’єрів та обладнання. «Насправді ж із тією школою Б. Губаль має мало спільного, – вважає доцентка згаданої кафедри ПНУ ім. В. Стефаника Надія Бабій. – Його гобелен просторовий і асоціюється більше із сучасною скульптурою чи просторовими практиками, ніж із традиційним килимом або прикладним мистецтвом».
В експозиції представлено також ескізи майбутніх гобеленів, акварелі, роботи в техніках пастелі, батика, асамбляжу, інсталяції інтер’єру приміщень. Твори хвилюють уяву відвідувачів виставки мотивами мальовничої природи нашого краю, навіюють філософські роздуми. Від реалізму до світу тонких асоціацій, які митець закладає у свої роботи, до справжньої феєрії барв, – так можна означити художній стиль заслуженого діяча мистецтв України Б. Губаля. На його рахунку вже понад пів сотні персональних виставок. Та якщо раніше художник представляв кожен із видів своєї творчості окремо, то всіх їх об’єднала експонованими роботами нинішня виставка «Вічний рух». Виставлено для огляду загалом понад 60 робіт, які митець виконав за останнє десятиліття. Його твори зберігаються в музеях канадських міст Вінніпега і Торонто, є вони у приватних колекціях у США, Великій Британії, Ізраїлі, Франції, Фінляндії.
Відзначу і те, що член Української академії архітектури Б. Губаль – чи не єдиний у краї дизайнер музеїв. Він розробляв проєкти дизайну музеїв «Бойківщина» – у Долині та Степана Бандери – в Старому Угринові, Літературного музею Прикарпаття, а торік, до 150-літнього ювілею Василя Стефаника, – його музею в Русові.
На відкритті виставки «Вічний рух» голова ОО НСХУ Володимир Повшик надавав слово для привітань митця з цією неординарною подією та із 70-річним ювілеєм його колегам з університету, з творчої праці, представникам інших сфер діяльності, владних структур. Як-от начальнику управління культури, національностей та релігій ОДА Володимирові Федораку, заступнику голови НСПУ Ярославові Ткачівському, директору Музею мистецтв Прикарпаття Василеві Романцю, директорці ОУНБ ім. І. Франка Людмилі Бабій, проректорці ПНУ ім. В. Стефаника Валентині Якубів, котра повідомила, що наказом ректора вишу професора Богдана Губаля нагороджено медаллю «За заслуги перед університетом». А міський голова Руслан Марцінків назвав митця унікальною постаттю Івано-Франківська та побажав йому міцного здоров’я, Божого благословення на всі добрі справи, плідну творчу працю і вручив грамоту Івано-Франківської територіальної громади за вагомий внесок у розвиток мистецького життя краю та України.
Ювілярові і всім присутнім подарував чарівні мелодії знаний дует акордеоністів «Концертіно» – Мирон Черепанин і Марина Булда.