ВакЦинізм фармкомпаній

Поки в Україні посилюється напруга через нову хвилю COVID-19, яка почалася з Прикарпаття, виробники препаратів для щеплення від «корони» звітують про мільярдні прибутки від їх продажу…

Чергова – третя, як кажуть медики й урядовці, – хвиля пандемії COVID-19 в Україні здійнялася всередині минулого місяця спершу на Івано-Франківщині, а потім поширилася на всю Україну. Слідом за Прикарпаттям у «червоній зоні» опинилося ще три регіони, а число тих, які ввійшли до «помаранчевої», – сягнуло 12. В уряді заговорили про ймовірність запровадження нового жорсткого карантину в державі, якщо в «червоній зоні» опиниться половина її регіонів. А найгірше те, що особливостями нинішньої хвилі пандемії є разюче зростання кількості тяжких хворих, які потребують шпиталізації, та вищий рівень смертності інфікованих.

Пандемічне загострення в Україні, по суті, збіглося в часі з початком масової вакцинації (24 лютого) українців від SARS-CoV-2. Щеплення від «корони» отримали вже близько 50 тисяч осіб, і це переважно медичні працівники. Та водночас темпи імунізації населення, а ця кампанія ще й розпочалася на 10 днів пізніше від дати, про яку заявляли-планували на нашому владному Олімпі, залишають бажати кращого. На цьому наголосив, як ми писали, тиждень тому міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Не виняток і наша область, де частина медичних працівників відмовилася від імунізації.

Не останньою чергою зумовлюють такий стан речей і повідомлення з різних країн про госпіталізацію вакцинованих та припинення через побічні ефекти щеплень саме тим видом вакцини, який застосовують і в Україні, – препаратом AstraZeneca. Ситуацію не рятують і заяви ВООЗ про те, що поза всіма негативними моментами, які трапляються під час такої процедури, вже введено 300 мільйонів доз різних видів вакцини, і при тому не зафіксовано жодного летального випадку. Список країн, звідки надійшли сигнали про побоювання, сягнув за десяток.

Тим часом більшає звісток про появу нових штамів SARS-CoV-2. Крім давнішого «південноафриканського» й недавнього «британського», що значно смертельніший за ранні штами «корони» і швидше поширюється, вражаючи й людей молодшого віку, і який уже трапляється навіть у Польщі та Україні, зокрема в Івано-Франківську, відомі «фінська» і «норвезька» мутації…

І от на тлі цього всього страхіття лунають заяви гігантів фарміндустрії – виробників вакцини від цього вірусу – про величезні прибутки, отримані торік від реалізації препаратів для цих ін’єкцій. Скажімо, компанія Pfizer, продукт якої з’явився чи не першим на ринку таких медпрепаратів, повідомила про прибуток у 15 млрд доларів від своєї вакцини проти коронавірусу, пише MLive. Очевидно, з огляду на виняткову прибутковість цього бізнесу Pfizer оголосила, що збільшує виробництво вакцин проти коронавірусу у 2021 році з оголошених 1,3 млрд доз до 2 млрд. А під час зборів акціонерів 12 січня голова та генеральний директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що витрати та доходи від COVID-19 слід розглядати окремо від решти прибутків компанії. Так і сказав, як передають ЗМІ, – «доходи від пандемії»…

Але й це ще, як мовлять, квіточки своєрідного вакцинізму від «ковідної» фарміндустрії. Ягідки ж бачимо в заявах ще одного виробника препаратів від корони – такого біотехнологічного гіганта, як Modernа. На сайті цієї компанії (www.modernatx.com) надибуємо твердження, що «мРНК-1273» її виробництва – це не вакцина проти SARS-CoV-2 у класичному розумінні цього медичного терміну, а лише інший вірус, штучно виведений, так званий біопрограмний, призначений для (пере)програмування людського тіла шляхом (пере)кодування його ДНК. Тобто це інструмент генетичного впливу на людину. Навіщо й кому це потрібно, можна лише здогадуватись.

Інакше кажучи, як твердять конспірологи, людей не так вакцинують від «корони», як проводять над ними біологічні експерименти, результати яких можуть бути геть непередбачуваними. Втім, на щастя, із шести видів препаратів, якими нині щеплять людей по всьому світу, лише засоби від компаній Modernа і Pfizer створено на основі «мРНК», решта ж є вакцинами…

Та все ж водночас і загалом тотальна кампанія з вакцинації, яку розгортають на всій земній кулі, дуже нагадує пандемію «свинячого грипу». Через рік після неї – 7 червня 2010 року – комісія з охорони здоров’я ПАРЄ заявила, що насправді пандемії грипу AH1N1 не було і звинуватила ВООЗ в необґрунтованому роздмухуванні паніки і спричиненні розбазарювання коштів з держбюджетів по всьому світу. «Британський медичний журнал» навіть звинуватив ВООЗ у корупції, зазначивши, що її експерти мають тісні фінансові зв’язки з акулами світової фармації, отже, ймовірно, пандемію оголосили саме під тиском виробників ліків. «Держави світу витратили мільярди доларів на запаси вакцини, велику частину яких так і не використали», – констатувало видання. 

Головний редактор газети "Галичина"