113-ту річницю з дня народження провідника ОУН-УПА Степана Бандери в Івано-Франківську відзначили урочистою ходою від Меморіального скверу до Європейської площі, де біля пам’ятника Провідникові відбулося віче.
Виступаючи на ньому, народна депутатка України Оксана Савчук розповіла, що 80-ту річницю створення Української повстанської армії цього року відзначатимуть на державному рівні. Принаймні таку постанову ухвалила напередодні Верховна Рада. «Буде дуже багато заходів, які посприяють відновленню пам’яті в нашій державі, – зазначила вона, – від облаштування криївок до проведення круглих столів та підготовки документальних фільмів. Міжнародні місії мають впорядкувати могили наших загиблих за кордоном. І найважливіше – у постанові йдеться про те, щоб відновити звання Героя України Степанові Бандері та Євгенові Коновальцю».
У ключі вшанування С. Бандери відбулися й інші події. Зокрема в Центрі патріотичного виховання учнівської молоді провели годину історичної пам’яті «Ім’я, що об’єднує Україну». В Меморіальному сквері обласного центру також відкрили й освятили «Дзвін пам’яті» за полеглими захисниками України. За словами начальника відділу Міністерства у справах ветеранів в Івано-Франківській області Володимира Веркальця, один меценат із Києва, який має власне ливарне виробництво, подарував торік Прикарпаттю два таких дзвони – другий відкрили в Підмихайлі Новицької ТГ на Калущині.
Висловлюємо велику подяку і шану людям, які долучаються до вшанування світлої пам’яті наших героїв», – наголосив В. Веркалець.
Пам’ятні дійства відбулися в більшості обласних центрів та в багатьох інших містах України, зокрема й в Одесі та Слов’янську. За традицією, в Києві провели на знак пам’яті і прослави Провідника смолоскипну ходу від парку ім. Т. Шевченка до Офісу Президента. Правда, на цю патріотичну акцію відразу ж і вже звично відреагували в посольстві Ізраїлю: «Ізраїль засуджує націоналістичний марш на честь Бандери… Ми вимагаємо розслідування антисемітських проявів, які мали місце під час маршу, згідно із законом, прийнятим у 2021 році», – підкреслено на сторінці амбасади у Твіттері.
«З нагоди відзначення 113-річниці від дня народження Степана Бандери у державі відбулося 56 масових заходів у 20 регіонах. Вони пройшли без порушень українського законодавства», – відзвітували в Національній поліції України.