В селі Узині на Тисмениччині ведмідь, який приблукав невідь-звідки, «задрав» четверо свиней

Це сталося у вольєрах місцевої організації УТМР. Як розповів її голова Володимир Приймак, ще в суботу зателефонували члени колективу «Батяри» й повідомили, що у вольєрі, де отримували так званих свиней-мангалів (гібриди свійської та дикої тварин), лежить роздерта туша тварини. Спершу ми подумали, що це накоїли бродячі собаки або ж непрохані гості – вовки, які звідкись приблукали до лісу.

Обійшли весь вольєр. На перший погляд, якихось великих пошкоджень не було. Щоправда, в одному місці виявили вибиту дошку. Але дірка була невелика, десь сантиметрів із двадцять у діаметрі.

Наступного дня, десь о 8.30 ранку, В. Приймак поїхав погодувати тварин у вольєрах. Коли зайшов на територію, то здивувався, що нема ніякого руху. Зокрема, свиней не бачив. Коли відкрив хвіртку і зайшов у великий вольєр (їх там три) побачив, що біля паркана лежить «розірваний» кабан. Причому «почерк» той самий, як у тому випадку, що мав місце напередодні.

«Я був шокований побаченим, – розповідає пан Володимир. – Пройшовся вольєром і побачив у куті брами виломлені до середини дошки. Одразу зрозумів, що це не могли зробити ні собаки, ні вовки. Далі натрапив на чіткі відбитки лап ведмедя. Зайшовши до другого вольєра, побачив місце, де гість «рвав» другу свиню. Шерсть, сліди крові на паркані... Очевидно, жертва опиралася. Але туші ніде не було видно. Швидше за все, ведмідь забрав її з собою. Ще було поросятко, котрого він забив та залишив у вольєрі.

Ми тоді поставили у вольєрах дві відеокамери. Коли наступного дня приїхали, то свині вже на було. Але на відеокамерах побачили, як ведмідь її забрав і потягнув в кущі в бік лісового масиву, котрий позаду цього господарства. Загалом ведмідь забив трьох підсвинків та льоху».

Подробиці цього випадку читайте в газеті «Галичина» надалі, а також на її інтернет-ресурсі galychyna.if.ua. Але ще на початку нашої розмови В. Приймак попросив, щоби жителів Тисменицького району попередили про небезпеку ходити до лісу, де «господарює» небезпечний хижак.