В Івано-Франківську викрили онлайн-шахрая, що наживався на знедолених

Кримінал

Усім відомо, наскільки дороге лікування онкозахворювань. Згорьовані батьки розміщували в інтернет-мережі оголошення з проханнями про фінансову допомогу. А цей негідник, інакше його не назвеш, знаходив їх і створював «фейкові» сайти, зокрема, в «Фейсбуці» з текстами аналогічного змісту.

В Україні чимало співчутливих людей, тож, за попередніми даними, зловмисникові вдалося виманити понад 33 тис. грн. Шикував на гроші, які б могли врятувати життя якійсь тяжко хворій дитині... Але ця сума може бути більшою, бо ще не всі його банківські картки перевірено, також встановлюється, в яких ще соцмережах він розмішував свої оголошення. Зрештою, вже самі по собі його дії є мерзенними.

– Ми вирахували його шляхом моніторингу інтернет-мереж, – розповідає начальник відділу протидії кіберзлочинам в області Мирослав Плехтяк. – Протягом восьми місяців вели його оперативну розробку, збирали і закріплювали докази протиправної діяльності цієї особи. Вийшли на потерпілих – як батьків дітей, яким мали піти гроші на лікування, так і на осіб, котрі їх переказували, отримали відповідні заяви, і, врешті-решт, затримали зловмисника і вже оголосили йому підозру у вчинені шахрайства.

До речі, він вже був судимий за аналогічні дії. Щоправда, у Львові, жителем якого є. Тоді зловмисникові пощастило відбутися штрафом. І він знову взявся за старе. Та, розуміючи, що на Львівщині, він перебуває, так би мовити, «на гачку», переїхав до Івано-Франківська, зняв тут квартиру.

– Цей чоловік має технічну освіту, зокрема й «айтішну», і був просто шокований, коли ми зайшли до нього з обшуком, – продовжує Мирослав Іванович. – Думав, усе так обставив, що його не вирахують...

Зловмисник, якому 44 роки, сам має трьох дітей. Щоправда, він розлучений. Вочевидь, цього разу навряд чи відбудеться штрафом. А як його дії будуть розцінені на Страшному суді, це вже вирішувати Божій справедливості.