В Івано-Франківську модернізують медичні заклади

Як і перший місяць 2024 року, коли в Центральній міській клінічній лікарні запустили в дію наразі єдиний на всю область італійський мамограф нового покоління, а в міській поліклініці №5 почав працювати новітній, сьомий числом на всю Україну УЗД-апарат для визначення щільности кісток, перша декада лютого теж стала багатою на події в івано-франківській медицині.

Оновлений кабінет в поліклініці №5.

Отож на початку другого місяця року в поліклініці №4 відкрили оновлене відділення денного стаціонару для жителів двох великих «спальних» мікрорайонів «Позитрон» і «Каскад», які можуть тепер отримати лікарські послуги, не лягаючи до центральної лікарні. Денний стаціонар згідно з усіма вимогами інфекційного контролю – дві окремі палати для чоловіків та жінок (раніше була спільна палата), маніпуляційний кабінет і кабінети лікарів та медсестер з усім необхідним обладнанням – це зручність передусім для людей старшого віку. Функціональні ліжка, тумби, кондиціонери дають їм можливість перебувати в медичному закладі в комфортних умовах. 

«Це третій денний стаціонар, який відремонтовано в наших поліклініках. Ставимо перед собою завдання, щоб усі поліклініки мали такі відділення», – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Палата денного стаціонару в  поліклініці №4.

Тим часом у поліклініці №4 тривають роботи з оновлення гінекологічного кабінету, який невдовзі також очікує відкриття, а пізніше буде відремонтовано ще кілька кабінетів.

А через тиждень після відкриття денного стаціонару в поліклініці №4 одразу три оновлені кабінети почали діяти в поліклініці №5. Нові приміщення лікаря-кардіолога, ендокринолога та кабінет профілактичних оглядів відремонтували та обладнали необхідним оснащенням. Пацієнти поліклініки №5, як зазначила директорка Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Ольга Савчук, часто зверталися з проханнями перемістити кабінет кардіолога з третього поверху на перший. Тепер для зручності людей, особливо старшого віку, на першому поверсі одночасно прийматимуть кардіолог та ендокринолог. Як відомо, пацієнти з цукровим діабетом мають і серцево-судинну патологію.

Також для отоларингологічного кабінету придбали спеціальне обладнання, яким користуються лікар-отоларинголог і паралельно сурдолог, – апарат слухових потенціалів для визначення зниження або відсутности слуху в людей. Як запевнила лікарка-отоларинголог Леся Лесів, завдяки цьому апарату можна визначити слух у діток до трьох років.

«У поліклініках Івано-Франківська цього року заплановано ще низку інших оновлень, зокрема ремонт кабінетів і закупівлю сучасного обладнання. Системно створюючи цивілізовані умови для праці медиків та для обслуговування пацієнтів, Івано-Франківськ прямує до сучасної системи охорони здоров’я, в якій пріоритетом є надання якісної медичної допомоги та ефективне лікування хворих», – наголошує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.