Україна цими днями вшановує українських “кіборгів” – захисників Донецького аеропорту

Бої за летовище із російськими найманцями тривали з 26 травня 2014-го до 22 січня 2015 року (242 дні) і стали одними із найзапекліших у війні на сході України. Нині вони є символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів за свою стійкість і героїзм отримали прізвисько «кіборги». «Люди встояли – не витримав бетон» – так говорили про військових, котрі пройшли те пекло. Вони і ворогові, й усьому світові показали бойовий дух українців, нескореність та силу любові до Батьківщини, заради якої пожертвували власним життям.

Військова операція, яка успішно розпочалася в травні 2014-го, завершилася національною трагедією - у битві за аеропорт загинуло понад 200 українських військових, ще понад 500 отримало поранення різної важкості.

Про ті події написано багато книг, знято документальні фільми і національний блокбастер. А суперечки щодо доцільності кровопролитних боїв за летовище не вщухають і нині. Живі свідки трагедії у своїй пам'яті, у душі щодня й досі фактично проживають моменти тієї жорстокої боротьби за український форпост. А фото- та відеоматеріали з тих подій нагадують кожному громадянинові про те, якою ціною заплачено за мирне життя на решті території нашої держави.

І тоді, і нині гинуть кращі люди України. А ті, що повернулися живими, з новими цінностями і розумінням справжнього сенсу людського існування, не можуть звикнути до мирного життя через фізичні й психологічні травми, через почуття непотрібності й покинутості, а також через усвідомлення того, що всередині країни вирує зовсім інше буття, мовби й немає війни з її людськими трагедіями і втратами.

Цими днями вся Україна п'ятий рік поспіль віддає шану живим та загиблим захисникам Донецького аеропорту. Відбулися покладання квітів до могил "кіборгів", у храмах - молебні за упокій їхніх душ. А в аеропортах країни на честь оборонців Донецького летовища сьогодні військові оркестри виконували музичні твори відомих композиторів. Це були композиції, що символізували тишу, шану, пам'ять, подвиг, силу, мужність і відданість. Таке вшанування героїв щоразу привертає увагу туристів. Вісім обласних центрів, вісім мирних аеропортів – в пам'ять про один пекельний - мовою звуків і пауз.

Від нас, живих, для загиблих героїв залишаються тільки подяка, пам'ять та молитва...

Кореспондент