До уваги заробітчан: учора Італію закрили на карантин через швидке поширення коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Тому рекомендовано урядам країн у разі потреби оголошувати карантин. У Китаї його ввели лише на частині найбільш враженої епідемією території, а від учора на карантині перебуватиме перша європейська країна - Італія.

Серед європейських країн нині найбільший спалах коронавірусу саме в Італії (заражено понад 10 тисяч, загинуло понад 600 осіб). МЗС України ще донедавна рекомендував українцям тимчасово утриматися від поїздок до Італії через надзвичайно стрімке поширення епідемії на півострові, а вчора італійський уряд уже офіційно закрив кордони для вїзду та виїзду. Про це повідомили у прес-службі консульської служби МЗС України.

Тих українських заробітчан, які перебувають в Італії (там їх найбільше у Європі), Міністерство закордонних справ України України закликало повідомляти про своє місце перебування, а контактні дані подавати до найближчої консульської установи України чи зареєструватися на відповідному вебресурсі.

Також порадили виявляти підвищену увагу та обережність, дотримуватись рекомендацій та законних вимог місцевих органів влади, вживати необхідних запобіжних заходів для забезпечення власної безпеки, зокрема, що стосується обмежень щодо переміщення всередині країни та місць проживання, уникати скупчень людей.

МЗС наголосило, що відповідний страховий поліс є необхідним для громадянам України під час подорожей за кордон.

У разі підвищеної температури тіла, кашлю, утрудненого дихання або під час повернення з країн, найбільш уражених коронавірусом, телефонувати на номер "гарячої лінії" 1500. 
"У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, українцям рекомендовано невідкладно звертатися за номерами "гарячих ліній" на території Італії до посольства України в Італії (+39 3519 886 823), генерального консульства України в Мілані (+39 3487 254 038) та генерального консульства України в Неаполі (+39 327 736 48 22)", - додали у міністерстві.