У Жешуві (Польща) в галереї «Нереальна» Жешувського Фотографічного Товариства відкрилась міжнародна виставка «Мінімального мистецтва».
Вернісаж відбувся 13 грудня 2019 року і триватиме до 8 січня 2020 року. Відкриття виставки в Україні 17 січня 2020 року в Краєзнавчому музеї у Івано-Франківську, а згодом експозиція переміститься до Народного дому в Тисмениці.
«Виставка є продовженням «фотографічного діалогу», розпочатого у 2016 році між Жешувським Фотографічним Товариством та Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки фотохудожників України і народним фотоклубом «Колумб» з Тисмениці, що на Прикарпатті», - йдеться у повідомленні Обласної Спілки фотохудожників України.
Після трьох спільних проектів - «Прикарпаття» з 2016 року, «Відображення та тіні» від 2017 року та «Портрет правдивий» з 2018 року, настав час для «Мінімального мистецтва». Сорок три автори: 17 з України та 26 з Польщі представляють свої роботи на спільній виставці.
Автори виставки: Юрій Бакай, Martina Bieniarz, Damian Bobrowicz, Йордана Дранчук, Анатолій Глеб, Мар’яна Глинська, Юля Гомеляк, Леся Гребенюк, Мирон Грушецький, Sławomir Fronal, Sławomir Gibała, Tomasz Iwaszek, Paweł Jakubowski, Ольга Кукуш, Ryszard Kaczmarek, Микола Калитчук, Stanisław Karcz, Ростислав Кондрат, Małgorzata Korzec, Jolanta Kyc, Agnieszka Leja, Agnieszka Mac Uchman, Jarosław Mazur, Zuzanna Nykiel, Rafał Orłowski, Kamil Paluszek, Тетяна Павлик, Дмитро Петрина, Andrzej Potera, Іван Постоловський, Elżbieta Rokosz Piejko, Jerzy Skiba, Яна Стефанишин, Мар’яна Сурмачевська, Agnieszka Szafirska, Jan Szczepański, Олександр Торб’як, Денис Трофимов, Katarzyna Warańska, Janusz Witowicz, Krzysztof Wroński, Artur Wysocki, Maciej Zdun.
Тема цьогорічного проекту зосередила увагу фотографів на простих формах та лаконічності висловлення - чи не на цьому базується мистецтво мінімалізму? Деякі із представлених фотографій зводять реальність до точок, ліній та геометричних фігур. Інші показують гру світла і тіні, порожнечу простору пейзажу або спотворений баланс кадру підкреслюють рух, людину, тварину, враження ... Мінімальна форма не переповнює змістом. Така фотографія сповнена своєрідної тиші, вона нагадує дихання. Ця «тиша на зображенні», здається, є загальним знаменником фотографій на виставці. Мінімальне мистецтво близьке до поезії хайку, яка мінімумом слів у простій формі зосереджує те, що невловиме, дихання, почуття, миттєвий момент.