У Лисецькій лікарні презентували відділення фізичної та реабілітаційної медицини

Комунальне некомерційне підприємство «Лисецька лікарня» – це той лікувальний заклад, колектив якого не опускає руки перед труднощами у сучасних реаліях, а постійно перебуває у пошуку ефективних шляхів для їх подолання.

Лікарняний корпус Лисецької лікарні, в якому відкрили реабілітаційне відділення.

1 лютого 2023-го медичний заклад уклав новий договір з Національною службою здоров`я України за пакетами медичних послуг «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога в амбулаторних умовах». Послуги за означеними пакетами Лисецька лікарня надає вже з 2 січня цього року – створено та укомплектовано нове, окреме стаціонарне відділення на 20 ліжкомісць для надання стаціонарної реабілітаційної допомоги і забезпечене передбаченими кабінетами. У четвер, 3 серпня, відбулася офіційна презентація новоствореного реабілітаційного відділення.

Під час презентації реабілітаційного відділення у КНП «Лисецька лікарня»: голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук спілкується з одним із його пацієнтів.

– Відділення медичної реабілітації створено в окремому медичному корпусі лікарні – на базі приміщень колишнього інфекційного відділення, яке капітально відремонтували і обладнали, – розповідає виконувач обов`язків генерального директора КНП «Лисецька лікарня» Зенон МАКОТА. – Війна прискорила одержання пакету від НСЗУ для надання відповідних реабілітаційних послуг, тож ми вже працюємо пів року. Приймали хворих і паралельно завершували ремонт. Роботи вистачало, адже лікарняні приміщення не були пристосовані для надання такого виду медичних послуг. У палатах виконали поточні ремонтні роботи, обладнали передбачені пакетом послуг кабінети, провели реконструкцію санвузлів тощо. А головно – дібрали фаховий колектив спеціалістів на чолі із заввідділенням Лесею Пилипів. Більшість – молоді спеціалісти-медики. Спочатку нам з фінансуванням частково допомогли волонтери, а відтак 600 тисяч гривень для придбання необхідного медичного обладнання виділила селищна рада Лисецької територіальної громади, яку очолює Анатолій Лущак. Для стовідсоткового укомплектування відділення ще потрібно орієнтовно до мільйона гривень. Всі послуги для пацієнтів – безкоштовні, а лікарняному закладу за надання послуг платить НСЗУ. Тож ми не просто одержуємо фінансування для лікувального закладу, а заробляємо його. Таким чином, тепер ми тільки презентували відкриття відділення медичної реабілітації, яке надає послуги як військовим, так і цивільним пацієнтам. Маємо можливість за потреби розширити реабілітаційне відділення завдяки приміщенням на другому поверсі…

Колектив реабілітаційного відділення. У центрі голова Лисецької селищної ради Анатолій Лущак та гендиректор КНП «Лисецька лікарня» Зенон Макота.

Леся ПИЛИПІВ, яка очолила відділення фізичної та реабілітаційної медицини, – уродженка Охтирки на Сумщині, випускниця Сумського медуніверситету і одна з перших випускниць Київського університету розвитку людини за спеціальністю «фізична реабілітація», в Лисецькій лікарні працює з 2008 р.

– Я дуже радію, адже йшла до цього 15 років, – зізналася вона. – Багато працювала і набувала практичних навичок. Дуже шкода, що поштовхом до урухомлення реабілітаційної медицини в Україні стала війна… В нашому відділенні обслуговують пацієнтів з ураженням опорно-рухового апарату, до нас по допомогу звертаються як поранені військові, так і хворі після інсульту. У структурі відділення є кабінети фізичної терапії, ерготерапії – навчання пацієнтів з обмеженими функціями організму елементарних навиків самообслуговування і догляду, працюють у нас терапевти мови і мовлення, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, асистент фізичного терапевта і асистент ерготерапевта, а також масажисти, психотерапевти і т. д. Більшість фахівців – випускники Івано-Франківського національного медичного університету.

– Лесе Андріївно, що, на Вашу думку, є осердям ефективної реабілітації людини – чи то військової, чи цивільної?

– Тут головне – емоційний, психологічний стан пацієнта. Втім, навіть не лише хворого, а й усієї його близької родини. Якщо до нас потрапляє пацієнт у важкому чи критичному психологічному стані, то ми обов’язково працюємо і з його родиною. Важлива кожна деталь і поведінка всіх, хто з ним комунікує. Сталий психологічний стан сприяє ефективному перебігу реабілітації. Я, наприклад, дозволяю пацієнтам у відділенні упродовж двотижневого реабілітаційного періоду влаштовуватися разом з рідними – дружиною, батьком, матір’ю, тіткою…. У нас є чотиримісні і шестимісні палати. Сьогодні у відділенні перебуває вісім пацієнтів стаціонарних, амбулаторно лікується ще семеро. У всьому, що стосується відкриття відділення, зокрема фінансування ремонтних робіт і придбання необхідного обладнання, я передусім завдячую голові Лисецької селищної ради територіальної громади Анатолію Лущаку, а також волонтерам, генеральному директору лікарні Зенону Макоті, головній бухгалтерці Оксані Зорій, юристці Оксані Яшан. Саме вони щонайперше стали для мене найбільшим поштовхом і підтримкою у роботі. Я завжди хотіла робити щось корисне для наших військових, зокрема мобілізуватися до ЗСУ. А відтак зрозуміла, що мій фронт тут – допомагати людям у відновному лікуванні...

Освятили новостворене реабілітаційне відділення парох храму Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ селища Лисця о. Федір Бойко та сотрудник храму і лікарняний капелан о. Василь Скурчанський. Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, яка взяла участь у презентації, ознайомившись із роботою новоствореного реабілітаційного відділення в Лисецькій лікарні, зазначила з-поміж іншого, що їй «надзвичайно приємно приїжджати в Лисецьку громаду»: «Ви перші у своїй лікарні свого часу почали приймати паліативних хворих з районів бойових дій та надавати їм необхідну допомогу у той час, коли інші медичні заклади цього не робили. А відтак ви створили у медичному закладі паліативне відділення, сьогодні презентували і реабілітаційне відділення, ставши таким чином взірцем для інших...».

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами