У Калуській міській ТГ постане індустріальний парк, з яким громада пов’язує перспективи свого розвитку

З ініціативи ТОВ «Ч.А.С.» та завдяки співпраці між ним та управлінням економічного розвитку Калуської міської ради у громаді створено індустріальний парк, який наказом Мінекономіки за 30 серпня цього року вже занесено до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк розташований на земельній ділянці загальною площею понад 18 тис. га у будівлі колишнього заводу «Карпатнафтомаш» у Калуші. Нині тут на завершальній стадії капітальна реконструкція приміщення площею 7 тис. кв. м.

У розмові з журналісткою «Галичини» начальник управління економічного розвитку міста Калуської міськради Юрій Соколовський наголосив: «З огляду на те, що площа підприємства, на якому свого часу працювало близько 2,5 тисячі осіб, становить 55 тис. кв. м, і його приміщення вільні, тут розпочали масштабну реконструкцію. І з метою відновлення виробництва та залучення інвесторів вирішили створити індустріальний парк.

Калуська ТГ підтримала цю ідею, ми також звернулися з відповідним листом до Міністерства економіки про сприяння проєктові, оскільки його здійснення допоможе нам відкрити нові робочі місця, відновити виробництва, а також поліпшити інвестиційний клімат у громаді. До того ж недавно Верховна Рада ухвалила закон, яким передбачено низку преференцій для індустріальних парків, що дасть можливість більшою мірою залучати інвестиції, у тому числі й іноземні. Також у парламенті ще чекають другого читання два законопроєкти, якими запропоновано пільги, зокрема щодо плати за землю, оподаткування обладнання, яке завозитимуть інвестори на територію індустріальних парків. Це дасть широкі можливості для інвестицій, створення нових робочих місць і надходжень до місцевих бюджетів».

Концепція індустріального парку передбачає такі напрями його діяльності: машинобудування, виробництво машин та приладів електротехнічної промисловості, виготовлення оздоблювальних, будівельних, теплоізоляційних матеріалів, пластмасових виробів, деревообробне та меблеве виробництво, металообробна промисловість, переробка полімерів.

Партнерство між Калуською міською радою й бізнесом – шлях до залучення інвестицій для сталого розвитку громади, переконані у Калуській ТГ.

– Верховна Рада ухвалила справді важливий законопроєкт про внесення змін до Закону «Про індустріальні парки», спрямований на залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом запровадження певних стимулів, що дозволить сприяти розвиткові індустріальних парків та підвищить рівень розвитку територіальних громад, – коментує ініціативу калушан виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій СТЕФАНЧУК. – Адже в законі передбачено компенсацію суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків – 50 відсотків витрат на підключення та приєднання до електромереж, компенсацію учасникам індустріальних парків частини відсоткових платежів за кредитами. Саме ці кроки стануть магнітом для малого та середнього бізнесу, який має намір розвиватися, а головне – наповнювати місцеві бюджети. Також закон визначає чіткі підстави для видалення індустріального парку з Реєстру індустріальних парків, це дає можливість громадам зрозуміти умови, які вони мають виконувати.

Впевнено можна сказати, що країни світу, які залучають для свого розвитку іноземні інвестиції, підтримують створення таких парків. Зокрема у Китаї їх наразі 375, і там акумулюють близько 25 відсотків всіх прямих іноземних інвестицій, у Туреччині за останні 30 років створено 346 індустріальних парків, і понад 80 відсотків прямих іноземних інвестицій зосереджено саме в них. Тому ці кроки вітають територіальні громади, які готові працювати та включитися в конкуренцію за локальний бізнес та іноземні інвестиції…

Редактор відділу газети “Галичина”