У Городенці відкрили гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу

У Городенці відкрили гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу для жінок, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства, а також для жінок з інвалідністю, де цілодобово і конфіденційно надаватимуть допомогу професіонали, які пройшли спеціалізоване навчання. Ініціював створення кабінету «Український жіночий фонд» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення / UNFPA та Міністерства закордонних справ Данії за сприяння ГО «Центр Рівних можливостей». Також тут надаватимуть психологічну допомогу. Цей проєкт охоплює 20 міст у шести областях України. На Прикарпатті безбар’єрні гінекологічні кабінети функціонуватимуть у Городенці, Коломиї, Надвірній та в Івано-Франківську. У заході взяли участь членкиня ГО «Центр рівних можливостей» Діана Торконяк, директор КНП «Городенківська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Олександра Косовець, заступник директора департаменту – начальник управління організації медичної допомоги населенню та медицини катастроф Володимир Дзьомбак, перший заступник Городенківського міського голови Андрій Цюмпала.

Представниця ГО «Центр Рівних можливостей» Діана Торконяк звернула увагу, що гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу в Городенці відповідає низці критеріїв: «Найперше, тут окремий вхід задля забезпечення цілодобової, конфіденційної допомоги з огляду на потреби жінок. Прикметно, що послуги надають безплатно. Обладнання в кабінеті інклюзивне та зручне для жінок з інвалідністю. Тут просторо, забезпечено доступ для пацієнток на інвалідних кріслах, є пересувна ширма, що дозволить жінкам почуватися комфортно. Саме гінекологічне крісло – електрично кероване, з пультом управління, може пересуватися по кабінету, змінювати положення, тобто це кріслом-трансформер, що буде зручним для огляду маломобільних жінок». Також Діана Торконяк підкреслила, що тут можна отримати не тільки медичну, а й психологічну допомогу. Адже часто саме медичні працівники стають першими, до кого звертаються жінки, які постраждали від сексуального та інших форм насильства, тож перевагою цих кабінетів є професійний лікарський персонал, який пройшов навчання з медико-психологічної допомоги постраждалим від насильства, сучасна техніка, необхідні препарати й засоби для захисту репродуктивного здоров’я, профілактики статевих інфекцій та ВІЛ/СНІД.

Директор комунального некомерційного підприємства «Городенківська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування», Заслужений лікар України Олександра Косовець наголосила: «Нещодавно наш заклад отримав обладнання для гінекологічного кабінету безбар’єрного доступу. В оглядовому кабінеті поліклініки повністю оновлено обладнання, меблі, зробили зручну залу очікування. Призначення цього кабінету всім зрозуміле, а відтепер це ще і кабінет для огляду жінок, які зазнали сексуального насильства, та представниць маломобільних груп населення. Поряд з обладнанням ми отримали і вироби медичного призначення, що дасть можливість значно покращити якість обстеження та лікування.

Місія кабінету полягає в тому, щоб кожна вагітність була бажаною, а кожна жінка, щоб вчасно подбала про своє здоров’я, тобто, аби якнайменше було запущеної онкопатології. А також, щоб усім віковим категоріям жінок ця послуга була доступна і щонайменше викликала фізичний та психологічний дискомфорт. Дякуємо Фонду за таку чудову допомогу, за можливість працювати і навчатись під його егідою».

Перший заступник Городенківського міського голови Андрій Цюмпала закцентував свою увагу на тому, що лікарня готова до чергових новацій, які сприятимуть наданню ефективних медичних послуг. Важливо, що Городенківська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування стає дедалі доступнішою для вразливих груп населення, зокрема свідченням цьому є гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу, де жінки зможуть отримувати вчасні та належні медичні послуги.

Редактор відділу газети “Галичина”