У Галичі презентували виставку робіт Михайла Фіголя

У Музеї історії Галича Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка творчих робіт нашого земляка, Заслуженого художника України, лауреата мистецької премії ім. В. Стефаника світлої пам'яті Михайла Фіголя.

Виставка присвячена 95-річчю від дня народження митця. На відкриття заходу, крім працівників заповідника, Галицької міської ради, прийшли рідні та друзі митця.

Насамперед присутніх поблагословив парох села Крилос, настоятель церкви Успіння Святої Богородиці о.Ярослав Жолоб. Модератор виставки завідувачка науково-дослідного відділу НЗДГ Марія Костик пригадала основні віхи життя і творчості славного земляка. Теплими спогадами про батька поділився син Олесь Фіголь. Як сказав п.Олесь, Галич був для митця центром Всесвіту. Вся творчість художника пов’язана з княжою столицею. Слово мали також генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Олійник, Галицький міський голова Олег Кантор. Кожен із промовців пригадував своє знайомство з художником чи його творчістю, підкреслював, що мистецька спадщина нашого славного земляка збагачує українську культуру.

Михайло Фіголь – це видатна постать не тільки нашого краю. Він залишив помітний слід в українському сучасному мистецтві, твори художника є в приватних колекціях у США, Канаді, Франції… М.Фіголь був унікальною людиною, талановитим митцем, закоханим у рідний край. Він виховав не одне покоління художників і мистецтвознавців, що з теплотою ставилися до Галича. Завдяки його невтомній праці стали відомими історії мистецтва імена Я. Пстрака, О. Сорохтея, М. Симашкевич.

Серед найвідоміших робіт Михайла Фіголя – портрети Василя Стефаника, Лесі Українки, 17 графічних зображень володарів Галицько-Волинського князівства, картини «Полковник Семен Височан», «Настася», «Ярославна», «Галич 1221 року», «Данило Галицький і Мстислав Удатний», «Крилоське Успіння», «Посли візантійського царя Емануїла ІІ в Галичі» та ін.

…Людина живе доти, доки про неї пам’ятають. А художник Михайло Фіголь живе також у мистецьких творах, сповнених любові до рідного краю.

Любов Бойко