У часі пандемії. Що заборонено, що дозволено…

Уже тиждень в Україні діють посилені карантинні обмеження, запроваджені з 8 січня згідно з відповідною урядовою постановою «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», щоб не допустити розгортання ймовірної нової потужної хвилі захворюваності, яка може настати після новорічних та різдвяних свят. Локдаун триватиме до опівночі з 24 на 25 січня.

Відповідно до ухваленого документа заборонено роботу кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень навинос), кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних зал, басейнів, театрів, відвідування закладів освіти, торгівлю непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів, приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення…

Утім, дозволено торгівлю товарами, що належать до продуктів харчування, а також виробами медичного призначення, засобами лікарськими, гігієни, побутової хімії, зв’язку, захисту рослин, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, кормами, насінням на торговельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами.

Дозволено також діяльність фінансових установ, операторів поштового зв’язку, автозаправних комплексів (без зон харчування), інкасацію й перевезення валютних цінностей, медичну й ветеринарну практики, технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів, роботу перукарень і салонів краси за попереднім записом. Працює звично і громадський транспорт. А вичерпніше про перелік дозволів і заборон – в матеріалі "Віднині в Україні діють посилені карантинні обмеження".