У Брошневі-Осаді відкрили меморіальний комплекс «Борцям за волю України»

Глибоко символічно, що у день, коли Церква вшановує всіх святих українського народу, – в неділю, 14 липня, – у селищі Брошневі-Осаді на Рожнятівщині урочисто відкрили й освятили меморіальний комплекс «Борцям за волю України», який поєднав багаторічну тяглість героїчного чину українців у національно-визвольній боротьбі за незалежність.

Під час відкриття меморіального комплексу «Борцям за волю України» у селищі Брошневі-Осаді

У центрі архітектурної композиції – український стяг на височенному прапоротримачі та символічна могила полеглих за волю України, увінчана величним срібним повстанським хрестом, а на її начілку викарбувано слова «Борцям за волю України» і кілька рядків із пісні «Ой у лузі червона калина похилилася…». Композицію виконано так, що її фронтоном тихим смутком спливає вода, а уздовж центральної доріжки, як на варті, вишикувалися червоно-чорні силуети українських вояків різних років – 1914–1939, 1939–1945 та 2014-го… Їхня незламність у неспинному русі до волі назавжди залишилася у сталевих відбитках-слідах. Особливо вражає меморіальний комплекс уночі, коли опиняється наче в обіймах світлової гами ліхтарів.

Назарій ІВАНІВ, голова Брошнів-Осадської селищної ради ОТГ:

– Шлях меморіального комплексу до брошнівців був складним, але прихід – бажаним. Адже у селищі ми бачили вже аварійну стелу пам’яті воїнам, полеглим у Другій світовій війні, та могилу січових стрільців, яка також потребувала уваги. Тож ми зібрали оргкомітет, щоб вирішити, як об’єднати в одному пам’ятнику різні етапи національно-визвольної боротьби нашого народу. Таким чином і постав меморіальний комплекс «Борцям за волю України» у всі часи. Першим зустрічає нас силует полеглого сучасного українського воїна. І ми молимо Бога, щоб нарешті припинилася ця війна. Сліди кроків героїв і вода нагадують, що молитва і пам’ять повинні бути завжди живими, а український стяг на високому шпилі символізує велич українського духу і патріотизму, щоб незалежність України була у нас і на меті, і в діях. Автор дизайнерського рішення ідеї – Назар Якимів, молодий архітектор із сусіднього села Нижнього Струтина. Він патріот, колишній «майданівець». Я звернувся до нього по пораду, а він запропонував шляхи образного втілення ідеї. Звичайно, роботи тривали довго, бо були значні обсяги. Вартість меморіального комплексу сягнула 300 тис. грн з бюджету селища, а частину витрат, зокрема за прапоротримач із нержавійної сталі і саме знамено, покрив житель нашого селища нардеп Анатолій Дирів.

…Місцеві священники різних конфесій на чолі з деканом Брошнів-Осадським УГКЦ о. Володимиром Майкою відслужили панахиду за полеглими у боях у часи національно-визвольної боротьби та Революції гідності.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами