У Богородчанах освятили Домініканський собор: колись у ньому звучав орган…

Урочисту месу з цього приводу провів римо-католицькій Архієрископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшинський.

Ми вже не раз повідомляли про ситуацію навколо цього храму, який є архітектурною пам’яткою державного значення. На початку 1990-х ним заволодів Московський патріархат. Попри те, що в тій доволі сумнівній угоді про передачу собору «московітам» був пункт щодо його утримання в належному стані, він занепадав. Хоча тамтешній «батюшка» активно облаштовував своє обійстя. До речі, ці роботи, на диво, бо ж прихильників МП залишилося небагато, тож виникає питання щодо коштів, тривають…

Була непроста ситуація з поверненням собору в лоно України. В цьому питанні з’єднались як католики, так і православні. Потім знову виникли деякі проблеми щодо його належності. Вони не були аж такі конфліктні, але завдяки порозумінню, до чого спричинився, зокрема й депутат обласної ради Святослав Никорович, Домініканський собор став належати римо-католицький громаді відвідин Пресвятої Діви Марії. Зрештою, він історично мав бути їхнім. Відповідне розпорядження видав голова ОДА в Івано-Франківський області Віталій Федорів.

На урочистій месі були присутні як католики, так і православні – ми ж усі християни. З вересня тут буде вже духовний представник. Хочеться згадати, що колись у соборі звучав орган. Наскільки відомо авторові цих рядків, римо-католицькі богослужіння супроводжуються його чарівною музикою. І як прихильник творчості Шуберта, сподіваюся, чи йдучи на службу до своєї греко-католицької церкви, чи повертаючись із неї, колись таки почути «Ave, Maria»