У 2020 році власникам супутникових антен сигнал популярних українських каналів закодують

З нового року сигнал 23-х українських телеканалів буде закодовано. Але тільки на безкоштовному супутнику. Тобто це стосується лише тих користувачів, хто дивиться телепередачі через супутникову тарілку без абонплати. В Україні - це майже 30% глядачів.

Щоб новації не застали зненацька, в єфірі телебачення віднедавна почали транслювати попередження - т. зв. блекаути з частковим вимкненням мовлення та друкованою інформаційною стрічкою. Було оголошення і в теленовинах.

Щоб не залишитися без доступу до улюблених телеканалів та уникнути черг і ажіотажу, власникам супутникових антен радять уже відтепер перейти на інтернет- чи кабельне телебачення. Для цього треба звернутися до офіційного телевізійного оператора кабельного телебачення чи інтернет-провайдера і укласти з ними угоду. Або ж, кому достатньо лише українських телеканалів, придбати Т-тюнер і підключитися до ефірного Е2-мовлення.

Ті, хто не хоче відмовлятися від супутикової антени, можуть укласти договір з офіційними супутниковими операторами і за відповідну абонплату (невисоку - в межавах 80-90 грн.) отримувати сигнал українських телеканалів.

За такими правилами працює телебачення в усіх розвинутих країнах. Лише Росія та небагаті пострадянські країни утримують його на дотаціях.

Автори нововведення переконують, що тепер наше телебачення буде відповідати міжнародним вимогам, адже супутниковий сигнал у більшості країн є закодованим, і якість трансляції телепередач стане якіснішою.

Кореспондент