Цьогорічне ЗНО обіцяє бути надзвичайно нудним

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яка стартувала 5 лютого, триватиме до 25 березня. В Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти (ІФРЦОЯО) очікують близько 45 000 потенційних учасників ЗНО з Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Закарпатської областей, з них близько 12 000 прикарпатських вступників.

Процедура реєстрації проста і доступна кожному. Учні закладів освіти можуть заповнити реєстраційний бланк вдома, в школі чи в інтернет-клубі. Наступний крок – віднести реєстраційний пакет до свого навчального закладу, який і відправляє «сформований набір бажань і намірів своїх випускників».

Подача реєстраційних документів здійснюється до 18 березня, а внесення змін до 25 березня. Випускники попередніх років самостійно відправляють свої документи до регіонального центру до 25 березня. Випускники шкіл, гімназій та ліцеїв для отримання атестата обов’язково мають скласти державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з трьох предметів: українська мова, історія України або математика та третій предмет на вибір випускника.

Учні професійно-технічних закладів та коледжів, які у 2019 РОЦІ отримають атестат, зобов’язані скласти ДПА у формі ЗНО з двох предметів: українська мова та історія України або математика на вибір. До речі, кожен учасник ЗНО має право скласти тестування не більше, аніж з чотирьох предметів.

Сесія ЗНО стартує 21 травня тестом з математики, 23 травня пройде тестування з української мови і літератури, 27 травня – з німецької, французької, іспанської мов, 28 травня – з англійської мови, 30 – травня – з фізики, 4 червня – з історії України, 6 червня – з біології, 11 червня – з географії, 13 червня – з хімії. До 13 червня будуть оприлюднені результати тестування з української мови і літератури, математики, фізики, до 19 червня – з іноземних мов, біології, до 24 червня – з історії України, географії, хімії.

Директор ІФРЦОЯО Богдан Томенчук прогнозує, що і в 2019-му році незалежне оцінювання буде нудним, адже всі процеси відпрацьовані до дрібниць. Традиційно на пунктах тестування працюватимуть металошукачі, тож не радимо учасникам ЗНО брати з собою будь-які ґаджети, адже їх наявність під час складання тестів може коштувати шансу стати студентом. Загалом щороку в ІФРЦОЯО інформують, що лише в 30-40 вступників з чотирьох областей, котрі він обслуговує, знаходять «мобілки». За його словами, це надзвичайно низький показник намагання забруднити ЗНО.

Богдан Томенчук наголошує, що загалом цьогорічне зовнішнє оцінювання не зазнало кардинальних змін, процедура залишилася такою ж, як і була.

«Український центр оцінювання якості освіти взяв курс на стабілізацію процедурних моментів, - зауважує освітянин. - Не вважаю «новинкою» те, що ми застосовуємо процедури зовнішнього оцінювання до чогось іншого. Якщо в хірурга з’явився ще один хворий – це не новинка. Нововведення – це коли він змінив якусь методику лікування. Найбільш ключовою новиною мало б бути переформатування тестів, як таких. Але, напевно, це надзвичайно складна і вартісна робота. Є інформація, що в США одне питання, яке зарахували до банку тестів, коштує від 500 до 800 доларів».

Редактор відділу газети “Галичина”