Цього року від коронавірусу українців померло у 140 разів менше, аніж з інших причин

Допоки виготовляють і випробовують кілька десятків вакцин від коронавірусу, що заполонив усю планету, українські громадяни помирають здебільшого не від COVID-19, а з інших причин.

За перші 5 місяців цього року, за даними Держстату, в Україні померло майже 240 тисяч громадян. Цифра вражаюча, адже виходить, що ми втратили населення цілого обласного центру.

Причому більшість смертей – понад 164 тисячі – від серцево-судинних хвороб (смертність від інфарктів та інсультів у час карантину збільшилась удвічі).

Онкологія забрала майже 32 тисячі життів.

Під час аварій, нещасних випадків та інших надзвичайних ситуацій загинуло майже 11300 людей.

Великим є відсоток смертності і від таких захворювань, як грип, туберкульоз, цукровий діабет та СНІД.

А от за період від початку року жертв від коронавірусу лише близько 1700.

У панічному очікуванні вакцини люди забувають про інші недуги, ігнорують небезпечні симптоми, зволікають з обстеженням та лікуванням. Українців вбиває не коронавірус, а саме серцево-судинні та інші супутні захворювання.

Погіршенню статистики смертності сприяють брак коштів як у людей, так і у нашої медицини. Також помилкові діагнози медиків, а у деяких ситуаціях (як свідчать факти, що ледь не щодня показують у теленовинах) - їхня елементарна байдужість до хворих і безвідповідальність у критичних випадках.

Пандемія ситуацію теж лише загострила – люди банально бояться йти до лікарів. Попри вражаючі цифри українці не поспішають звертатися до них по допомогу. З початком карантину відвідуваність лікарень скоротилася в кілька разів, що не дає можливості вчасно виявити інші небезпечні й смертельні захворювання, і таким чином втрачається дорогоцінний час.

Тож показник смертності в Україні від COVID-19 на тлі загальної кількості померлих - 240 тисяч – це крапля в морі. Отже, уряду, нашій системі медицини і суспільству терміново потрібно звернути увагу на таку статистику і робити реальні кроки до розв’язання проблеми.

Кореспондент