Тисячі вірян взяли участь у ХХІV Міжнародній прощі Вервиці до Цариці Покуття

Упродовж суботи-неділі відбувалася традиційна ХХIV Міжнародна проща Вервиці до Матері Божої у погінській чудотворній іконі у василіанському монастирі Успіння Матері Божої села Погоні на Тисмениччині за мир і єдність Церкви, присвячена проголошеному УГКЦ Року родини. Тисячі прочан з різних куточків України та зарубіжжя взяли участь у молитовній прославі Цариці Покуття у відпустовому місці, та головно – у зримому вияві любові До Бога.

Під час Міжнародної прощі Вервиці у селі Погоні.

Відпустове місце у селі Погоні за останні роки преобразилося - його не впізнати. Без сумніву, сам Господь є будівничим цієї духовної оази і щораз благословляє величезну працю своїх дітей на чолі з настоятелем монастиря о.Никодимом, якого можна без перебільшення назвати подвижником Церкви.

Отець Никодим ГУРАЛЮК ЧСВВ, ігумен Успенського монастиря у с. Погоні і автор ідеї та організатор прощі Вервиці:

- Так, я організатор всіх прощ, які відбувалися і відбуваються до Матері Божої у Погінській чудотворній іконі, і кожна з них має свою плюси і мінуси. І ми водночас бачимо скільки вона приносить радості, переповнює добрими емоціями і окрилює ласкою Божою не лише вірних Прикарпаття, але й паломників з різних куточків України і зарубіжжя. Люди шукають молитви, прагнуть молитви, приходять один раз, а відтак щороку вже чекають того дня, щоб вклонитися Цариці Покуття. На мій погляд, цьогорічна проща Вервиці зібрала, орієнтовно, до двадцяти тисяч прочан. Бо лише для причастя ми заготовили понад десять тисяч часток і т. д. Проте журналісти краще порахують.

- У монастирі всього четверо монахів, а підготовка робота, отче, зроблена дуже потужна… Хто ще Вам допомагав?

- Практично ніхто, тому що всім робітникам ми платимо. Але цього року нам допомогли депутат обласної ради бізнесмен і меценат Богдан Станіславський, обласна державна адміністрація та керівництво міста Тисмениці, і ми їм дуже вдячні.

…Дводенна духовна програма перебігу прощі була насиченою. У суботу –урочисте винесення ікони Погінської Божої Матері, молебень до Матері Божої у Погінській чудотворній іконі, співана вервиця, молодіжна програма, Свята Літургія, адорація Святих Тайн, Хресна Дорога, а у неділю – духовна ватра, нічні чуваня у церквах, піснеспіви, акафіст до Богородиці, віднова посвяти Непорочному Серцю Марії і т. д. Цьогоріч у часі завершення міжнародної прощі Вервиці у Погоні не було традиційної Архиєрейської Святої Літургії – недільну службу Божу очолив протоігумен Львівської провінції Найсвятішого Спасителя ЧСВВ о. Йоан Школик у супроводі церковного хору з міста Хуста на Закарпатті. Проте у Погоні на молитовному полі вперше прочан «зустрічали» одразу три владики – у бронзовому скульптурному триптиху Володими Кіндрачука – світлої пам’яті воїни нескореної Христової Церкви – Софрон Дмитерко, Григорій Балагурак і Яків Тимчук.

Свого часу світлої Пам’яті Іван Павло ІІ Папа Римський назвав молитву на Вервиці «запорукою духовного зростання», яка переображає людину. І цьогорічне село Погоня, на наш погляд, також перемінилося і стало ще урочистішим, статечно причепурилося до зустрічі паломників державними і марійськими прапорами і доглянутими обійстями селян і т.д. А зранку здавалося, що Погоня не спить, а в обіймах Божої Благодаті поринула у багатотисячній спільній молитві прослави Цариці Покуття.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами