Зима — чудовий час, саме цей сезон асоціюється з казкою та цілою палітрою приємних вражень. Однак в цей період наш організм особливо потребує вітамінної підтримки. І зовсім не обов'язково бігти до аптеки й закуповуватися вітамінними комплексами, можна замінити їх фруктами, але не будь-якими, а виключно корисними та відповідними цій порі року.
Сонячний ананас
Соковитий сонячний ананас везуть з Південної Америки, а оскільки збирають його ще не повністю стиглим, смак може дещо відрізнятися від консервованого. Щоб не розчаруватися в ньому, варто замовити фрукти додому, у FreshMart до вашої уваги представлені тільки найкращі товари з різних країн світу.
Користь ананаса полягає у високому вмісті вітамінів С і PP, цілому наборі В. Мінеральні речовини також присутні, і це калій, кальцій, магній, фосфор.
Завдяки волокнистості структури поліпшується перистальтика кишківника. Також якщо до вагітності в жінки не було алергії на цей екзот, то в період виношування дитини та годування грудьми його також можна вживати в невеликій кількості. Якщо хочете дати спробувати дитині ананас, це слід робити після 3 років і бажано у свіжому вигляді, адже сироп, у якому він консервується, занадто солодкий.
Традиційні апельсини
Знайти більш звичні для зими фрукти в принципі складно. Апельсини бувають різні: традиційні помаранчеві або з червоною м'якоттю — сицилійські. Вони відзначаються солодкістю, смаковими відтінками, але все одно їх дуже люблять і дорослі, і діти. Апельсини слід їсти взимку, тому що:
- вони містять велику кількість вітаміну С, В, фолієвої кислоти;
- апельсин знижує рівень холестерину;
- у складі є мінерали — калій, кальцій, магній, фосфор;
- фрукт покращує перистальтику, його помірне вживання стане профілактикою запорів.
Не тільки апельсини, але й інші цитрусові містять багато бета-каротину, який необхідний для гарного стану шкіри.
Ківі та фейхоа
Зелені фрукти взимку не менш корисні, ніж яскраві та сонячні. Наприклад, ківі також містить багато аскорбінової кислоти, що робить його компаньйоном у профілактиці простудних захворювань. Також ягода має позитивний вплив на функціонування шлунково-кишкового тракту, м'язи, репродуктивну систему людини. У складі є також вітаміни Е, В1, В2, В3, В6, магній, калій, залізо, пектини та фруктові кислоти.
Більш екзотичний для нас фейхоа теж заслуговує на увагу. Хоча смак його специфічний, все ж включити до фруктового раціону на зиму варто. Річ у тому, що він містить багато йоду, причому за цим параметром навіть переганяє морепродукти. У шкірці є сильні антиоксиданти, які будуть профілактикою раку.
Гранат — соковитий і корисний
Ще один традиційно зимовий фрукт — гранат. Дозрівання його відбувається з жовтня по грудень, тому плід гарантовано принесе користь. У складі граната — багато амінокислот, клітковина сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Навіть більше — фрукт можна включити до антизастудної терапії або ж вживати для профілактики.
Однак багато людей відмовляються від купівлі граната. По-перше, тому що в супермаркеті складно знайти досить стиглий, соковитий і смачний фрукт, по-друге — його не дуже зручно їсти. Для тих, хто багато разів купував погані гранати, є рекомендація — вибирати продукцію в перевіреного постачальника, наприклад FreshMart. Для тих, хто не любить чистити фрукт, сьогодні придумано багато пристосувань і прийомів, що істотно полегшують процес.
Хурма — їжа богів
Невипадково цей сезонний фрукт отримав таку назву, адже його смак унікальний. Хурма здатна зробити гострішим зір, поліпшити пам'ять, налаштувати роботу шлунково-кишкового тракту, серця та щитоподібної залози. Усе це продукт вміє завдяки своєму унікальному складу, а саме:
- вітамінам — А, Е, С;
- мінералам — калію, фосфору, залізу, магнію, йоду;
- солодкості. У 100 г може бути 120 ккал. Тобто плоди відмінно насичують.
Багато хурми з'їсти складно, адже фрукт досить терпкий, але є багато сортів, у яких ця особливість знижена. Тому не відмовляйте собі в істинній насолоді.