Том Аксельґард: Немає жодної держави, яка могла би перемогти Україну за потенціалом розвитку сільського господарства

З нагоди відзначення 15-річчя присутності української агрофірми з данським капіталом – ТОВ «Ґудвеллі Україна» (колишнє ТОВ «Даноша») в Івано-Франківській області і 25-річчя заснування компанії в обласному центрі Прикарпаття відбулася прес-конференція за участю Посла Королівства Данія в Україні Рубена Медсена, голови ради директорів групи «Ґудвеллі» Андерса Обеля, засновника і генерального директора групи «Ґудвеллі» Тома Аксельґарда, гендиректора ТОВ «Ґудвеллі Україна» Крістіана Брокопа та виконувачки обов’язків голови Івано-Франківської ОДА Марії Савки.

Під час прес-конференції - голова ради директорів групи «Ґудвеллі» Андерс Обель, засновник і гендиректор Томас Аксельґард, гендиректор ТОВ «Ґудвеллі Україна» Крістіан Брокоп

Посол Королівства Данія, який уже вп’яте відвідав Прикарпаття, високо оцінив господарську діяльність «Ґудвеллі» – як взірець для наслідування і означив компанію як місток для України в Європу і шлях для європейських інвестицій у нашу державу. Ідея заснування «Ґудвеллі» виникла ще 27 років тому, а її автор Том Аксельгард подякував М. Савці та Василеві Дзундзі, який на час приходу агрофірми в область був головою Калуської РДА, за те, що вони тоді переконали його провадити діяльність компанії не на Київщині, а на Івано-Франківщині:

– Я данський фермер, і свого часу задумався про можливість виробництва і експорту продукції по всьому світу. Ідея ж народилася у місті Запоріжжі, коли 1992 року працював консультантом в одній із великих компаній. Я був вражений двома речами – можливостями для розвитку сільського господарства і України як потенційної житниці Європи та водночас відсутністю ефективності у використанні того потенціалу. Знаю, що молоді люди хотіли би працювати радше у своїй країні і забезпечувати її майбутнє, ніж бути заробітчанами у світі. Якщо б я знову починав свою справу, то почав би не з Польщі, як 25 років тому, а з України. Тоді, у 1992–1993 рр., Польща дуже нас запрошувала працювати, хоч основні ресурси і не були великими. Та початок був гарний. Після входження Польщі в ЄС 2004 року ми почали розглядати можливості входження і в інші країни. І наші 15 років в Україні виявилися найефективнішими у господарюванні. Нема жодної держави, яка могла би перемогти Україну за потенціалом розвитку сільського господарства. Ми можемо пишатися своїми досягненнями в Україні, але ще не досягли максимуму. Тому що є речі, які цьому перешкоджають – рівень корупції і рівень розвитку України загалом. Держава має всі можливості розвивати не лише виробництво сільськогосподарської продукції, а й її переробку. І не тільки в центрі, а й на периферії. Ми бачимо, як люди ефективно працюють.

…Група компаній «Ґудвеллі» провадить свою господарську діяльність у чотирьох локаціях – Данії, Польщі, Україні й Росії і щороку реалізує 1,3 млн. голів свиней. Агрофірма ТОВ «Ґудвеллі Україна», яка з 2004-го працює у Калуському і Галицькому районах Івано-Франківщини та Жидачівському – на Львівщині з головним офісом у селі Копанках на Калущині, сьогодні посідає друге місце з вирощування свиней в Україні, а поголів’я свиней у підрозділах фірми сягає 200 тис. За 15 років присутності в нашій області капіталовкладення компанії становлять 2,7 млрд. грн., збудовано сім свинокомплексів, один корівник і один біогазовий завод, а заробітна плата впродовж усіх років, за інформацією облдержадміністрації, вдвоє перевищувала і перевищує нині середню в області і сягає 20 тис. грн.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами