Створення та запуск бота на каналі месенджера Телеграм

Запуск чат-бота в месенджері Telegram

Чат-бот – один з найпростіших видів штучного інтелекту, що може принести чимало користі, незважаючи на певну примітивність. Розробити бот для месенджера Телеграм не складно, але при цьому слід врахувати кілька важливих деталей.

Якісний опис

Опис – той фактор, що часто виявляється недосконалим у тих чи інших продуктах: сайтах, додатках та, звісно, ботах. Він виявляється або занадто хитромудрим і складним, або примітивним, через що користувачеві важко отримати якусь суттєву інформацію про букмекерські контори України, магазин, товар тощо. Отже, про опис слід подбати. Він має бути коротким, чітким, зрозумілим, простим і при цьому інформативним – таким, що відображає суть.

Емодзі в інтерфейсі

Зазвичай розробники цього не роблять, через що бот виглядає прісно та нудно. Текст можна розбавити емодзі, додавши їх до кнопок, але без перевантаження інтерфейсу. Тоді останній буде більш цікавим та незвичайним.

Реакція бота

Бот має робити саме те, чого він нього очікується. Наприклад, штучний інтелект для групового чату не повинен реагувати на все поспіль. Йому слід надати перелік певних команд та/або зрозумілих функцій, що їх буде чітко відпрацьовано без зайвих жартів. Якщо бот створений для особистого з ним спілкування і користувач щось спитає не за сценарієм, відповідь має бути передбачуваною, наприклад: «Вас не зрозуміло. Будь ласка, скористайтеся кнопками нижче». Отже, механіка робота повинна бути зрозумілою та не вводити користувачів в оману.

Кількість кнопок

Їх не повинно бути забагато, адже не у всіх користувачів є айфон або смартфон останньої моделі. Отже, розміри дисплеїв та версії месенджерів будуть різними. Це означає, що зайві кнопки користувач може просто не знайти. Можна додати до функціоналу бота систему, що буде розкривати кнопки щоразу при взаємодії з ботом. Це допоможе новачкам, що не звикли спілкуватися з ботами, або власникам телефонів з невеличкими екранами. В обох випадках людина може просто втрачати кнопки.

Спрощення – запорука якості

Не слід перевантажувати бот зайвими функціями та механіками. Краще він буде простим, але зрозумілим і логічним, ніж перевантаженим та складним. При цьому в роботі мають бути всі необхідні елементи та опції.

Адміністрування бота

Рекомендується адмініструвати робота самостійно, не довіряючи це третім особам. У такому разі інтелект буде працювати саме так, як потрібно власникові. Звісно, що нього необхідно регулярно перевіряти.

Доступ до датчиків смартфону

Логіка штучного інтелекту повинна бути спроектована з урахуванням цієї тези. Бот − це не повноцінна заміна мобільному додатку. Він не може мати доступ до будь-яких датчиків пристрою, наприклад акселерометра.

Взаємодія з іншими ботами

Такого також не повинно бути. Боти створюються за допомогою різних програм, наприклад Bot API, але не бачать інших роботів, розроблених на тій самій платформі. Винятки є, але Telegram-ботів це не стосується.

Чат-бот для Телеграм-каналу можна створити самостійно, навіть не маючи навичок програмування. Для цього існують відповідні конструктори – прості та зрозумілі в використанні. Сервіс слід правильно обрати, адже платформи відрізняють, наділяючи штучний інтелект різними можливостями. До того ж є універсальні інструменти, а є такі, що заточені на розробку роботів для конкретних цілей.

Звісно, що після створення бот слід підключити та ретельно протестувати, щоб усунути всі недоліки, які будуть помічені. Варто розуміти: свіжестворений бот не буде нічого вміти, але його можна багато чому навчити, отримавши чудовий результат.