Наступного року Івано-Франківське міське об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка відзначатиме 30-річчя свого відновлення (11 жовтня 1992 р.), 145-ту річницю заснування (25 березня 1877 р.) філії цього товариства у тодішньому Станиславові і, звичайно, 154-ту річницю створення (8 грудня 1868 р.) у Львові «Просвіти» – найдавнішої української громадської організації. Тож до вказаних дат міська «Просвіта» зробила гарний дарунок як своїм членам і членкиням, так і всім, хто підтримує просвітницьку патріотичну діяльність цього товариства: видала унікальний своїм змістом, ошатно оформлений «Обіжник «Просвіти» (1877–2022)».
А унікальність видання типу настінного календаря широкого формату в тому, що це водночас і своєрідна історія міста в іменах чільників «Просвіти» впродовж усього існування товариства в Станиславові – Івано-Франківську. Про їхнє життя і просвітницький чин уперше зібрано «під дахом» однієї книжки максимально повну інформацію з усіх доступних джерел, у тому числі з матеріалів архівів, де з цією метою багато попрацювали упорядниці видання – багатолітня відповідальна секретарка МО ВУТ «Просвіта» Наталія Синиця та її дочка Діана Говера.
В «Обіжнику» подано відомості про всіх голів «Просвіти» в Івано-Франківську (раніше Станиславові) й області від 1877 року й досі, починаючи з Євгена Желехівського – громадсько-культурного діяча, українського лексикографа, фольклориста, педагога, творця правопису «желехівка», який очолював філію «Просвіти» у місті від її заснування до 18 лютого 1885 року. Далі міською філією товариства керували знані в ті часи особистості: громадський діяч, фольклорист, етнограф, адвокат, доктор права Мелітон Бучинський (1885–1889 рр.); активний учасник громадського життя, відомий суддя Клим Волянський (1889–1894, але його портрета з-поміж усіх голів міської «Просвіти» немає в книжці, бо не дійшов до нас); громадсько-культурний діяч, український педагог, письменник, перекладач Остап Левицький (1894–1895); культурно-освітній і громадський діяч, педагог, довголітній чільник просвітницько-аграрного напряму в діяльності «Просвіти», почесний член цього товариства у Львові Михайло Коцюба (1895–1902); організатор політичного, просвітнього й громадського життя на Станиславівщині, філантроп, меценат, український галицький лікар-терапевт, почесний член товариства Володимир Янович (1908–1914 та 1921–1931); український культурно-громадський діяч, педагог, брат Богдана й Лева Лепких Микола Лепкий (1918–?); суспільно-політичний діяч Станиславівщини, визначний адвокат Юліан Олесницький (1935–1939).
Головою відновленої Івано-Франківської міської «Просвіти» був від 11 жовтня 1992 р., коли його обрали на цю громадську посаду, аж до дня свого відходу у вічність – 27 червня 2020 р. громадсько-культурний і просвітянський діяч, педагог, видатний вчений, професор ІФНТУНГ, академік Української нафтогазової академії Василь Бойко. Нині очолює міське об’єднання товариства докторка філософії, перекладачка-викладачка, заступниця завідувача кафедри мовознавства з наукової роботи ІФНМУ Марія Гуцол, за редакцією якої, власне, і вийшов «Обіжник».
Також у книжці є інформація про голів Івано-Франківського обласного об'єднання «Просвіти». Першим його чільником – від 15 квітня 1989 р. до 30 квітня 1990-го – був громадсько-культурний і політичний діяч, письменник, літературознавець, фольклорист, журналіст, професор ПНУ ім. В. Стефаника Степан Пушик; відтак – організатор обласного Товариства української мови ім. Т. Шевченка «Просвіта», інженер Степан Шулепа (1990–2000); видатний український історик, археолог і педагог Ігор Коваль (2000–2003); культурно-просвітній діяч, історик-музеєзнавець, етнограф, колекціонер Петро Арсенич (2005–2009). Із 2009 р. і дотепер обласне об’єднання «Просвіти» очолює державний і громадсько-політичний діяч, народний депутат України I і II скликань, голова обласної ради (1992–1998) та ОДА (1994–1997), Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грузії та Азербайджані Степан Волковецький, якого вже обирали головою об’єднання у 2003–2005 рр.
У виданні багато світлин, що ілюструють діяльність відновлених у наші часи міського та обласного об’єднань «Просвіти». Має історичну цінність знімок за 1932 рік, зроблений у Станиславові: після концерту на пошану Богдана Лепкого з нагоди його 60-ліття сидять за столом серед гостей він сам, його дружина і донька, брат Микола Лепкий, який викладав українську мову в місцевій гімназії і з 1918 р. був головою філії товариства у місті. Є в «Обіжнику» також сторінка з фотографіями членів нинішнього правління міської «Просвіти» (інакше кажучи, її виділу і виділових – так називали керівництво Станиславівської філії).
Представлення нового видання в обласному Народному домі «Просвіта» стало подією не лише для просвітян. Привітали з виходом «Обіжника» його творців міський голова Руслан Марцінків (видано книжку за фінансової підтримки міської ради), згаданий С. Волковецький, відповідальний секретар, заступник голови обласної «Просвіти», він же й технічний редактор видання Михайло Січка, докторка мистецтвознавства, професорка ПНУ ім. В. Стефаника Ганна Карась, доцент кафедри історії України і методики викладання історії цього вишу Андрій Королько, заступниця директора ОУНБ ім. І. Франка Галина Горбань – усіх і не перелічити. В канву дійства, яке благословив отець-капелан, заступник голови міської «Просвіти» Орест Путько і вела її голова Марія Гуцол, органічно вплелися мелодійні пісні у виконанні народного артиста України Михайла Кривеня, аматорів сцени, зокрема учнів ліцею №1, первинний просвітянський осередок якого один із найдіяльніших у місті.
Певна річ, далеко не всі з тих, хто завітав на презентацію «Обіжника», розуміли саме значення цього терміну. Тож почули, що це невиправдано забуте в наші часи слово – питомо український відповідник словам «пресреліз», «календар». Пішло воно від того, що викладена в надрукованому тексті якась звістка немовби всіх оббігає, а з другого боку, це слово означає, що в тому тексті передано лише стислий, побіжний зміст події чи явища. Термін «обіжник» вживався на західних землях України до 1939 року, потім – серед наших переселенців за океаном, головно в таких спільнотах, як «Просвіта», Пласт (Український скаутський рух), СУМ (Спілка української молоді). В 11-томному Словнику української мови додано ще й таке значення цього слова: «циркуляр».
А отже, виданий міським об'єднанням ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка «Обіжник», опріч усього іншого, слугуватиме й відродженню в нашій мові давнього українського слова «обіжник».