Мігрень, ожиріння, нервові зриви та часті застуди — це лише незначна частина проблем, які пов’язані з викривленням хребта. Ще буквально років 10 тому сколіоз вважався хворобою дітей та підлітків. Але сьогодні з різними проявами сколіозу стикаються дорослі. Чи можна відновити здоров’я хребта людям, старшим 20 років? А якщо вже 30 або 40?
Про сучасні ефективні лікування сколіозу на www.IVR.ua дізнайтеся від лікарів Інституту вертебрології та реабілітації України.
Чому виникає сколіоз та як йому запобігти?
Термін «сколіоз» відомий майже кожному. Це стійке викривлення хребта вбік відносно своєї осі. Найчастіше таке порушення проявляється в дитячому та підлітковому віці. Саме в цей час його потрібно починати лікувати. З 12 до 14 років можна не лише зупинити прогресування, але й значно зменшити ступінь вираженості сколіозу.
Існує декілька теорій стосовно того, чому виникає сколіоз. Перша причина — ідіопатична, тобто сколіоз належить до групи первинних хвороб, які виникають у період інтенсивного зростання дітей та підлітків.
Вторинний (набутий) сколіоз виникає внаслідок низки проблем: вроджених патологій, різних захворювань або травм.
Щоб запобігти викривленню, потрібно стежити за гормональними порушеннями, постійно займатися фізичними вправами, укріплювати м’язи спини, робити профілактичні огляди, особливо якщо є спадкова схильність.
Симптоми: чи можна помітити самостійно?
На початкових стадіях своєчасно виявити сколіоз майже неможливо, тому потрібно періодично робити огляд дітей та підлітків у досвідченого лікаря. Найперше, на що потрібно звернути увагу, — перекіс кісток тазу. Це перший дзвінок, що є сколіотична постава. Далі — неправильне розташування лопаток та плечей, асиметричні вигини в області талії, випинання ребер.
Складність патології полягає в тому, що деформація опорно-рухового апарату впливає на весь організм та здоров’я всіх систем. Сколіоз провокує розвиток остеохондрозу та інших проблем із хребтом. Більш складні види (3 та 4 ступеня) призводять до деформації реберної дуги, порушення дихання та нормальної роботи внутрішніх органів.
Як виправити сколіоз у дорослих в сучасних клініках?
Лікування сколіозу розпочинається з детального огляду. Лікар повинен точно дізнатися про індивідуальні особливості пацієнта. У дорослих людей методи лікування зводяться до компенсування дефекту та усунення симптомів. В клініках ІВР, які працюють у декількох містах України: Київ, Львів, Івано-Франківськ, застосовують комплексний підхід, який дає змогу максимально ефективно отримати бажаний результат. Сюди входять такі методики:
- фізіотерапія;
- лікувальний масаж;
- гімнастика, заняття на спеціальних тренажерах David;
- мануальна корекція, зокрема авторська методика реабілітації — метод короткого важеля.
Якщо є болі, то додатково може призначатися медикаментозна терапія.