Штампу про шлюб у паспорті більше не буде

За новими правилами з 1 жовтня цього року штамп про укладання шлюбу більше не ставитимуть у паспорт. Дані тепер вноситимуться до держреєстру.

Нововведення прийняте, по-перше, з метою виключити можливість двоєженства. Адже часто люди втрачали, чи буцімто втрачали, паспорти, а потім повторно реєстрували шлюб в іншому місті. Зараз це буде зробити неможливо, тому що всі дані будуть зберігатися в держреєстрі. При узаконенні нових стосунків дані про клієнтів будуть перевірятися через комп’ютерну базу.

Також штампи у паспорті були необхідними у зв’язку з необхідністю вирішення у майбутньому правових відносин при поділі чи продажі спільного майна. У разі проведення операцій з поділу або купівлі-продажу нерухомості, чи передачі її у спадок нотаріусу потрібно було перевіряти наявність штампа про реєстрацію шлюбу, а також дату його укладання. У разі наявності штампу про шлюб від сторін вимагалися юридично засвідчені згоди на проведення операцій з нерухомістю. Відтепер уся інформація про подружжя буде перевірятися через комп’ютерну базу даних, що теж убезпечить сторони від майбутніх афер.

По-третє, буде законодавчо відрегульовано питання батьківства після розірвання шлюбу.

В новому законі передбачено видачу свідоцтв про реєстрацію шлюбу кожному з подружжя та виключено норми щодо поставлення відміток в паспорти громадян України як при реєстрації шлюбу, так і при реєстрації його розірвання.