Школам «світить» змішане навчання: у профільному комітеті ВР напрацьовують алгоритми організації навчального процесу під час пандемії

У багатьох учнів, їхніх батьків та педагогів уже сьогодні в голові вирують тисячі думок і запитань про те, яким буде початок навчального року, чи зможуть школярі сісти за свої парти, чи наповняться навчальні заклади звичним дитячим галасом, і загалом як пандемія вплине на освітній процес на практиці. Словом запитань багато, проте жодних конкретних відповідей поки що немає. І це не дивно, адже все буде залежати від епідеміологічної ситуації на той період. Наразі ж міністерства охорони здоров’я та освіти і науки напрацьовують правила та алгоритми щодо організації навчального процесу.

Втім, уже й оприлюднили певні міркування з цього приводу. Приміром, на засіданні Комітету освіти, науки та інновацій т. в. о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет та головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко анонсували деякі майбутні новації, інформує пресслужба відомства у «Фейсбуці». Зокрема, йдеться про те, що залежно від епідеміологічної ситуації, Україну поділять на зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». Лише в останній заборонено проводити освітній процес у навчальних закладах.

Також у комітеті розробили три сценарії, за якими може розпочатись і проходити навчальний рік в українських школах. Перший реалізовуватимуть за умови низького рівня захворюваності, тож робота навчальних закладів відбуватиметься у звичному режимі. Другий передбачає високий рівень захворюваності, тож освітній процес забезпечуватимуть цілковито дистанційно. За умови середнього рівня захворюваності реалізують модель змішаного навчання – освітній процес здійснюватимуть дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням і заходами гігієни.

У профільному комітеті наголошують, що найбільш вірогідним в Україні буде саме третій сценарій і дали рекомендації щодо організації освітнього процесу в цих умовах. Зокрема такі: дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту; скасування масових заходів і екскурсій; проведення зборів педколективів у дистанційній формі; запобігання скупчення великої кількості людей; розмежування потоків школярів, залежно від їхнього віку; рекомендоване проведення окремих видів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання; особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет, тощо) рекомендують екстернатну або дистанційну форму навчання; іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися. Крім того, дистанційну форму навчання для молодшої школи визнали не прийнятною, і її тут не застосовуватимуть. Також вирішили, що вчителям не робитимуть щотижневі тести на COVID-19, а якщо в разі гострої необхідності заклади освіти й закриватимуть на карантин, то лише на 7 або 14 днів.

Детальніше про особливості роботи шкіл у пандемічний період читайте у наступних номерах «Галичини».

Редактор відділу газети “Галичина”