Сезон полювання відкрили перевіркою дозволів на право володіння мисливською зброєю

10 серпня в області розпочався мисливський сезон на пернату дичину. Власне, полювання тривало і в неділю, й чимало мисливців повернулося додому з трофеями. Здебільшого це були підстрелені качки. Щоправда, в Галицькому та Рогатинському районах вполювали ще й гусей.

До речі, саме для мисливців Рогатинщини відкриття сезону видалося чи не найбільш вдалим. Там участь у полюванні взяли 209 осіб, а настріляли близько 220 трофеїв.

У мисливських угіддях цього району полювали й члени Галицького ловецького клубу, про який свого часу писала наша газета. За словами одного з його організаторів Віктора Кімаковича, результатами задоволені. Авжеж, на семеро мисливців – дев’ять трофеїв. Та якщо взяти кількість здобичі, то тут лідирує Галицький район, де на 323 мисливців припало 325 трофеїв. Ще 270 качок здобули 358 осіб, котрі полювали в Тисменицьких угіддях Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР).

– Головне, що відкриття сезону відбулося без будь-яких неприємних пригод, – зазначив голова правління обласної організації УТМР Михайло Лущак.

Можливо, це не тільки завдяки свідомості мисливців, а й контролю з боку правоохоронних органів. Адже під час полювання за порядком стежили 172 працівники поліції та 120 представників інших структур. Зокрема, спільні рейди проводили за участю єгерської служби УТМР, охорони управління лісового господарства, членів громадської природоохоронної організації «Зелена варта».

За словами керівника відділу контролю за обігом зброї ГУ НП в області майора поліції Віктора Данька, було складено 34 протоколи про адмінпорушення. Найбільше з них стосувалося порушень термінів реєстрації (перереєстрації) зброї. Ще одну особу, котра везла розчохлену і заряджену рушницю в автомобілі, притягнули до відповідальності за 191-ю статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення. А у чотирьох осіб взагалі вилучили зброю, бо, як м’яко зазначив Віктор Данько, вони були дещо в неадекватному стані. Міркую, читачам зрозуміло, про що йдеться. Та ще раз наголосимо, що полювання минуло без ексцесів.

– Ми також задоволені, як пройшло відкриття мисливського сезону, – продовжує голова правління обласної організації УТМР Михайло Лущак. – Підбили підсумки і прийняли рішення про збільшення в наших структурах розплідників пернатої дичини, зокрема качок та фазанів. До речі, кількість останніх вже збільшилася в дикій природі. Фазани, яких виростили у вольєрах, почали розмножуватися.

На підтвердження Михайло Миколайович демонструє відео, зняте керівником Загвіздянської первинної організації УТМР «Кедр». Людина машиною їде через звичайну польову дорогу – і тут із кущів раптом вибігають два фазани. Та, як з’ясувалося, їх там було набагато більше.

До речі, Залучанська первинна організація УТМР на Всеукраїнському конкурсі товариства мисливців та рибалок посіла друге місце серед таких структур, як вона. Звісно, вона отримала і грамоту, і грошову премію, а ще від обласної організації їй передали маточне поголів’я фазанів для розпліднення.

– Цього року плануємо організувати полювання на підсадного фазана, – ділиться планами Михайло Лущак. – Попередньо відстрільна картка коштуватиме в межах 250 – 300 гривень.

До того ж уже можна полювати і на копитних. Ідеться суто про самців козулі, оленя, кабана, лані, муфлона. Але для цього потрібно придбати відповідну ліцензію.

Редактор відділу газети “Галичина”