Секрети приготування смачної кави: поради від бариста

Щоб насолодитися смачною та ароматною кавою, не обов'язково йти в кафе — можна приготувати правильний напій вдома, якщо знати деякі секрети, які відомі професійним бариста. Про них докладно розповімо у статті. 

Головний секрет — правильний вибір кави

Найпопулярніший сорт — арабіка. Вона має характерну кислинку у смаку і використовується як основа більшості кавових купажів. Друге місце посідає робуста, яка містить у кілька разів більше кофеїну, ніж арабіка, тому гіркіша і менш ароматна. У чистому вигляді робусту продають рідко — частіше її змішують з арабікою у різних пропорціях, отримуючи різноманітні купажі. Якщо вам потрібна смачна та якісна натуральна кава, вибирайте продукти з Бразилії, Колумбії, Мексики та інших країн Південної Америки. Також на смак готового напою впливає рівень обсмаження зерна. Є кілька варіантів:

  • світлий — напій виходить із помітною кислинкою та нотками свіжого хліба;
  • середній — з легкою гіркуватістю та шоколадною ноткою;
  • середньо-темний — для приготування більш насиченої кави з гіркими та солодкими нотками одночасно;
  • темний — готовий напій відрізняється яскраво-вираженою гіркотою та дуже насиченим смаком.

 

Щодо обробки зерен, то кава, перемелена безпосередньо перед варінням, забезпечує напою більш яскраві смак і аромат. Молота кава зручніша у використанні, оскільки її можна відразу готувати в турці або кавомашині.

 

Як готувати

Класичний і найпростіший варіант — зварити каву в турці. Для цього треба взяти 4 чайні ложки меленої кави і висипати її в турку. Туди ж додати до смаку спеції, рівномірно розподілити всі інгредієнти на дні турки і злегка їх утрамбувати. А потім додати 200 мл теплої води. Після цього джезву слід поставити на вогонь, дочекатися утворення піни і зняти посуд з вогню. Почекати близько 30 секунд, а вже потім налити готову каву в чашку.

Секрети приготування

Щоб кава вийшла такою ж смачною, як напій від професійного бариста, рекомендуємо дотримуватися таких рекомендацій:

  • Використовувати для приготування лише якісну воду — не з-під крана, не надто жорстку, без хлору та інших домішок. Дистильована також не підходить. Найкращий варіант — бутильована вода з мінералізацією 75–250 мг/л, а в ідеалі 150 мг/л. Великий асортимент різної води у пляшках є у маркеті корисних штук Маудау.
  • Якщо кава не мелена, а зернова, бажано, щоб час обсмажування був не пізніше двох місяців тому.
  • Для приготування напою з природною пінкою краще вибирати купаж із вмістом робусти від 10 до 25%, оскільки 100% арабіка не дозволяє отримати стійку пінку.
  • Перш ніж налити каву в чашку, слід ополоснути горнятко гарячою водою. Так напій довше зберігатиме яскравий смак і аромат, а пінка осідатиме повільніше.

 

Сподіваємося, наші поради допоможуть у приготуванні найсмачнішої кави в домашніх умовах, яка не поступатиметься напоям з улюбленого кафе.