Руслан Марцінків: Завдяки генератору вдасться знезаражувати воду, яку можна буде споживати…

Терористичні удари московитів по цивільній критичній інфраструктурі України, особливо по об’єктах електроенергетики, змушують і міську владу Івано-Франківська готуватися до можливих надзвичайних випадків на підприємствах життєзабезпечення міста. Одним із таких є комунальне підприємство «Івано-Франківськводоекотехпром», яке забезпечує питною водою населення міської громади. Керівництво міста запевнило, що на випадок пошкоджень системи електропостачання підприємство вже має своє резервне джерело електрики для технологічного обладнання. Це досить потужна дизельна електростанція, яку нашому водоканалу подарували польські колеги після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Це резервне джерело живлення здатне майже добу безперервно подавати електроенергію для очищення води, а потім після чотиригодинної перерви знову працювати наступні 20 годин. Директор КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Віталій Савенко вважає, що випробуваний уже на практиці генератор може постійно забезпечувати електрикою процес знезараження води та постачати воду в тій кількості, яку зможе спожити місто. Наразі генератор вмикали лише в тестовому режимі, результатами випробування керівництво водоканалу задоволене.

«Нам дуже важливо, щоб у місті була питна вода. Якщо світла не буде довгий час, ми все ж зможемо забезпечити постачання води навіть до другого-третього поверхів. Завдяки такому генератору вдасться знезаражувати воду, яку можна буде споживати та готувати їжу на ній. Але попри це закликаю іванофранківців бути готовими під час війни до критичних ситуацій, а тому вони повинні постійно мати запас технічної та питної води. Бо під час війни щось спрогнозувати на 100 відсотків, як буде далі, ніхто не може. Тому краще запастися водою…», – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

А паралельно до цього контрзаходу на форс-мажорний випадок в Івано-Франківську розробляють схеми підвезення води та встановлення спеціальних гідрантів, щоб у разі непередбачуваних обставин містяни могли набирати воду в спеціально відведених місцях.