Руслан Марцінків: Толока допомагає згуртовувати іванофранківців у спільноту, яка хоче чистого міста

Традиційно щороку перед Великоднем іванофранківці на чолі з мером прибирають і озеленюють своє місто. Минулої суботи, 13 квітня, в Івано-Франківську відбулася загальноміська весняна толока, в якій на заклик міського голови Руслана Марцінківа взяло участь понад півтори тисячі працівників бюджетної сфери міського та обласного рівня, комунальних підприємств, а також депутати міської ради, службовці Національної Гвардії, вчителі й школярі і просто жителі міста.

Міський департамент житлової і комунальної політики та благоустрою виступив координатором цієї досить обширної екологічної акції, визначив для учасників толоки 33 місця впорядкування чи т. зв. локацій в Івано-Франківську. Їх список було заздалегідь оприлюднено на офіційному сайті міської ради. Також комунальники забезпечили учасників толоки інвентарем.

Івано-франківська толока була досить масштабна і охоплювала найбільш проблемні місця в місті: молодіжний парк, територію навколо Німецького озера в мікрорайоні Пасічна, зелену зону в районі меблевої фабрики, дамби Бистриць Солотвинської і Надвірнянської з обох їх боків, територію вздовж Калуського шосе, зелені зони біля міського озера та в інших районах міста і т. д. Минулої суботи їх очистили від сміття, залишеного байдужими до довкілля людьми.

А в сквері «Первоцвіт» у Пасічній працівники міськвиконкому на чолі з міським головою Русланом Марцінківим посадили чотири десятки червоних дубів, слив Пікарді, лип і кленів. До них приєдналося немало жителів навколишніх будинків, причому цілими сім’ями разом із дітьми. Після толоки вони на тлі висаджених дерев знимкувалися разом із мером, якому довелося й вислухати подячні слова небайдужих пасічнянців за впорядкування Івано-Франківська. Але на цьому передвеликодня толока в місті не завершується. Її продовжують депутати міської ради від ВО «Свобода» Роман Харук, Андрій Строїч, Маріанна Продан, Андрій Грималюк, Мар’ян Вагилевич і Сергій Абрам’як, які ще з кінця березня розпочали дворові толоки і разом із виборцями до 23 квітня прибиратимуть прибудинкові території в своїх округах. Також продовжується екологічний проект «Місто квітів», ініційований секретарем міської ради Оксаною Савчук. Уже другий рік поспіль жителі міста висаджують квіти біля своїх будинків і на клумбах поруч із навчальними та медичними закладами.

«Толока, цей давній український звичай, має не лише практичне, а й психологічне значення, адже допомагає згуртовувати іванофранківців у спільноту, яка хоче бачити своє місто чистим і прибраним, – каже міський голова Руслан Марцінків. — Місто підходить до великого християнського свята чистішим. Упорядковування та приведення до належного естетичного стану нашого життєвого простору та довкілля – це ознака високої культури. Кожному іванофранківцеві важливо пам’ятати, що чисте довкілля залежить передусім від кожного з нас. Отож знову закликаю тих, хто з цим має проблеми, бути спроможними донести своє сміття до смітника. Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять».