Руслан Марцінків: Ще з 2015 року ми постійно підтримували в належному стані укриття, які були на балансі міста

Загроза чергового вторгнення Росії в Україну, яка нині тримає в напруженні весь світ, не дозволяє розслаблюватися і міській владі Івано-Франківська. Раніше ми вже повідомляли про те, що в місті розпочато формування Франківського батальйону територіяльної оборони та організовано стрілецьку підготовку і навчання громадян першої домедичної допомоги. Одним із найбільш актуальних тепер завдань є формування батальйону територіяльної оборони. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків закликав жителів громади вступати на контрактну військову службу в резерві і минулого тижня на оперативній нараді доручив керівнику справами міськвиконкому Ігореві Шевчуку організувати 500 працівників комунальних підприємств і підрозділів для служби в резерві батальйону тероборони.

Аби записатися до тероборони, потрібно звернутися до Центру комплектування та соціальної підтримки (номер чергового: 0342-75-46-43), пройти співбесіду з командиром батальйону, медичне обстеження та підготувати такі документи: заяву про бажання добровільно вступити на службу до тероборони; висновок медкомісії; копії всіх сторінок паспорта громадянина України; копію ідентифікаційного коду; копії свідоцтв про шлюб та народження дітей; характеристику з місця роботи чи навчання; копії документів про освіту; довідку про несудимість; кольорову фотокартку розміром 9х12.

До тероборони найчастіше хочуть записатися франківці віком від 40 до 50 років, повідомив військовий комісар Центру комплектування та соціальної підтримки Ігор Сорокопуд.

Викладач Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олександр Білоцький, який уже уклав контракт на службу в резерві місцевого батальйону, раз на місяць проходить підготовку в форматі «стрілецьких днів». «Проводять з нами тактичну, медичну підготовки, стрільби й інші необхідні заняття, які знадобляться, якщо, не дай Боже, почнуться військові дії. Нам військкомат видає відповідний документ, який є підставою для того, щоб для нас день не вважався прогулом. І керівник тоді зобов’язаний відпустити працівника», – розповів резервіст.

Теж важливою складовою готовности українців до оборони країни є стрілецька підготовка населення. Її було розпочато ще торік восени, коли в навчальних закладах Івано-Франківська почали відновлювати спеціальні приміщення для навчання стрільби – тири. Нині на базі тирів ДЮСШ №3, ліцеїв №20 і №21 та Микитинецького ліцею відбуваються навчально-тренувальні стрільби з пневматичної зброї.

У місті вже організовано і навчання з надання першої домедичної допомоги. Ці своєрідні курси дають знання елементарних ефективних прийомів для врятування людського життя.

Знання, здобуті на таких вишколах, як зазначив міський голова Р. Марцінків, будуть корисні всім і в мирному житті. Записатися на такі заняття можна за телефоном: 067-25-66-877.

Не менш важливим завданням у час випробувань є готовність інфраструктурних об’єктів захистити від небезпеки мирних громадян. Минулого тижня на оперативній нараді чільник Івано-Франківської МТГ дав доручення перевірити робочу готовність вуличного джерела постачання води – колонок, з яких люди могли би набирати воду, альтернативного електропостачання – дизель-генераторів і систем оповіщення населення.

А наступного дня під час чергової освітньої інспекції Руслан Марцінків перевірив готовність до евакуації, стан укриттів та наявність речей першої потреби в ліцеї №25 і ДНЗ №17 «Ромашка». У школах, училищах і дитсадках Івано-Франківської МТГ навчають дітей, як їм діяти у разі небезпеки, та відпрацьовують їх евакуацію саме до укриття.

«У нашій громаді близько 35 тисяч дітей шкільного віку і близько 10 тисяч – дошкільного. Звісно, ми маємо скоординувати спільні дії та розробити алгоритм, як діяти в разі надзвичайної ситуації, щоб діти були в безпеці. Усі приміщення обладнані необхідним. А алгоритм просимо доводити до батьків, щоб не було паніки й аби вони знали, що робити в тій чи іншій ситуації», – сказала заступниця міського голови з питань освіти Вікторія Дротянко.

В укриттях у ліцеї №25 можуть уміститися близько тисячі осіб, в ДНЗ №17 «Ромашка» – 200. Ці приміщення забезпечені всіма необхідними медикаментами, питною та технічною водою, дезрозчинами і т. ін.

«Дуже важливо, щоб наші освітні заклади були готові до надзвичайних ситуацій. Ми розуміємо, що це тимчасові укриття. Але там повинно бути все потрібне. В принципі, їхнім станом я задоволений. Ще з 2015 року ми постійно підтримували в належному стані укриття, які були на балансі міста», – підсумував побачене чільник міста Руслан Марцінків.