Руслан Марцінків: Робимо все, щоб озеро змінювалось і ставало красивішим

Дедалі гарнішого вигляду набуває територія біля міського озера, яка поступово перетворюється на зону добре впорядкованого, комфортного дозвілля та відпочинку, а також рекреацій. Тут ще на початку травня почалися роботи зі встановлення сучасної бігової доріжки для тих франківців, які сповідують здоровий спосіб життя і займаються бігом. Після шліфування бетону на доріжках підрядник взявся до нанесення поліуретанового покриття.

«Покриття бігових доріжок проводять у два етапи. Перший – нанесення нижнього чорного шару і другий – зеленого верхнього шару. Також ми нанесемо розмітку з позначками довжини та піктограми з позначенням, що це є бігова доріжка», – розповів директор департаменту благоустрою ІФМР Ігор Сенчук. Поліуретанове покриття зменшує ударне навантаження на суглоби та коліна бігуна, а отже, допомагає уникати травм під час виконання високоінтенсивних фізичних вправ.

Але під час цих робіт на березі міського озера не обійшлося і без певної проблеми, і вона полягала насамперед у «топтунах», яким конче хочеться залишити свої сліди на свіжому покритті доріжок. І про це почали бити в фейсбучні «дзвони» небайдужі франківці.

«У перші дні деякі ділянки, на яких тривали роботи, було пошкоджено. Тому тут посилили контроль муніципальної інспекції та обгородили місця, де роботи тривають. Зараз підрядникам вдалося усунути пошкодження», – запевнив І. Сенчук.

Варварське поводження з комунальною власністю викликало емоційну реакцію у міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. «На міському озері департамент благоустрою Івано-Франківської міської ради стелить нове покриття для бігових доріжок. Гарно буде? Так! Корисно? Звичайно! Але чому ж люди не цінують цієї праці? Мало того, що навіть попри попередження, огородження та оголошення там топчуться і катаються самокатами, роверами! А ще скидають відео, що там їздять машинами! А там вже чергує 15 інспекторів муніципальної інспекції. Дав доручення посилити контроль та оперативніше виконувати ремонтні роботи. А запитання про те, чому люди не шанують цієї праці, залишається відкритим», – йдеться в дописі на вебсторінці міського голови Івано-Франківська за 8 червня.

Тим часом у фейсбучних групах франківців і далі «гуляла» інформація про пошкодження покриття на доріжках на міському озері. На це Р. Марцінків і департамент благоустрою ІФМР дали заспокійливу відповідь. «Тривають роботи із нанесення поліуретанового покриття на біговій доріжці на міському озері. Підрядник наніс перший шар напилення фарбою. Для повного завершення робіт залишилося нанести ще один шар та провести полімеризацію. Щодо слідів велосипеда на окремих ділянках, то хочемо відразу повідомити, що це старі сліди. Перед нанесенням другого шару підрядник зашпаклює їх. Принагідно хочемо подякувати працівникам КП «Муніципальна інспекція «Добродій» та солдатам Національної гвардії за забезпечення охорони території під час проведення робіт», – таке повідомлення поширив 10 червня департамент благоустрою ІФМР.

Однак уже наступного дня цей же департамент повідомив, що шпаклювання не дало сподіваного результату і продемонстрував це на відео на своїй фб-сторінці: «Ось такі наслідки безвідповідального ставлення окремих людей до праці інших. На жаль, заробити сліди пошкоджень не вдалося, і підряднику доведеться за власні кошти повністю замінити його на окремих ділянках. Вкотре звертаємося до жителів міста шанобливо ставитися до того, що робиться в першу чергу для них».

Міський голова Івано-Франківська очікує, що роботи біля озера буде завершено до кінця літа. «Робимо все, щоб озеро змінювалось і ставало красивішим. Вже зробили загальний пірс. Також запланували тут встановлення освітлення та дитячих майданчиків», – наголошує Р. Марцінків.