Руслан Марцінків: Разом із медиками працюємо над тим, щоб лікувальні заклади надавали жителям міської громади високоякісні медичні послуги

Тактика «дрібних кроків» у розв’язанні комунальних проблем міської громади, якої роками дотримується міська влада Івано-Франківська, дає свої відчутні результати. Це добре помітно і в системі охорони здоров’я. Крок за кроком упродовж років приводячи до пуття лікувальні відділення та лікарські кабінети, оснащуючи лікарні й поліклініки новітнім обладнанням, франківська громада сьогодні вже досить далеко пішла від колишнього рівня надання медичних послуг.

Березень, як і два попередні місяці нинішнього року, теж мав позитивні результати у цій справі. І вони стосуються підтримки дітей і материнства. Зокрема в міському клінічному перинатальному центрі відкрито кімнату для матері й дитини, яка доступна не лише для його пацієнтів. За словами директорки цього закладу Марії Бойко, створення цієї кімнати є відповіддю на запит від самих матерів міської громади: «Ми є не тільки лікарня, де народжується дитина. Ми стикнулися з тим, що до нас приходили жінки й запитували, де можна погодувати дитину, помити, переодягнути. І тепер є приміщення, яким може скористатися мама з малюком».

Кімната для матері й дитини працює з 8 години ранку і до вечора й відчинена для усіх матерів із дітками. Тут можна скористатися санвузлом, пеленальним столиком і навіть підгузками, яких тут удосталь та ще й різних розмірів.

А тим часом у міській дитячій клінічній лікарні відкрили новий процедурний кабінет. Його оснащено усім необхідним, щоб лікарі могли виконувати хірургічні маніпуляції маленьким пацієнтам. Раніше тут, навіть маючи хороших спеціалістів, не могли надавати необхідну допомогу й направляли на операції до обласної лікарні або до приватних клінік. Щоб лікарня ставала конкурентоспроможнішою і не втрачала пацієнтів, директорка міської дитячої лікарні Ольга Бойчук ініціювала створення такого процедурного кабінету і придбання для нього відповідного обладнання, які значно спрощують процес лікування малечі. По підтримку для закупівлі конче потрібного електрокоагулятора вона звернулася до міської влади, і там її почули – це обладнання було придбано за кошти міського бюджету. Натомість лікарня за власні кошти відремонтувала кабінет та умеблювала його. 

Тож нині маленьких пацієнтів можна комплексно пролікувати безпосередньо у міській дитячій лікарні, без потреби вдаватися до послуг інших медзакладів. «Нам був дуже потрібний такий процедурний кабінет. Для маніпуляцій хірург, уролог, ортопед, дерматолог тепер можуть у цьому кабінеті проводити мінімальні хірургічні процедури», – каже завідувачка відділення діагностично-консультативного відділення Леся Гончарик. У переліку процедур – і видалення новоутворень на шкірі (папілом чи бородавок) за допомогою купленого за підтримки міста електрокоагулятора, урологічні малі операції у хлопчиків та інші хірургічні маніпуляції.

«Міська медицина намагається йти в ногу з часом і з кожним роком набуває все сучаснішого стану. Дитяча лікарня й перинатальний центр у цьому процесі є ініціативними, вишукують різні можливості для свого оновлення. Так, попереду в них ще багато роботи, але чимало вони вже йі зробили за кошти з різних джерел. Це і їхні зароблені, і кошти громади, й міжнародні… «Разом з медиками працюємо над тим, щоб лікувальні заклади надавали жителям міської громади високоякісні медичні послуги», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. Також він нагадав, що нині місто тим, хто народжує в міському пологовому, виплачує 20 тисяч гривень матеріяльної допомоги, а для діток військовослужбовців – 50 тисяч гривень.

Нагадаємо, що в січні цього року в Центральній міській клінічній лікарні запустили в дію наразі єдиний на всю область італійський мамограф нового покоління, а в міській поліклініці №5 почав працювати новітній, сьомий числом на всю Україну, УЗД-апарат для визначення щільности кісток. А в лютому в поліклініці №4 відкрили оновлене відділення денного стаціонару для жителів великих мікрорайонів «Позитрон» і «Каскад», а в поліклініці №5 – оновлені кабінети для кардіолога, ендокринолога та для профілактичних оглядів. Також місто у рамках співпраці з Першим добровольчим хірургічним шпиталем «Брасс», в якому безоплатну медичну й психологічну допомогу вже отримали понад 5,5 тисячі фронтовиків, розпочало фінансувати проєкт реабілітації воїнів.