Руслан Марцінків: Проєкти тепломодернізації у Франківську заощаджують 25-30 відсотків тепла та електрики

Після дворічної перерви, пов’язаної з широкомасштабною агресією московії проти України, в Івано-Франківську продовжено виконання Програми з енергоефективности НЕФКО від Європейського Союзу й днями в її рамках за європейські кошти завершено повну реконструкцію із заміни системи опалення та вікон у дошкільному закладі №28 «Квітка Карпат» на вулиці Івана Павла ІІ.

У цьому дитячому садку разом зі спорудженням сучасного теплового пункту виконано і цілий комплекс інших енергоефективних заходів, зокрема утеплено фасад і технічний поверх, покрито гідроізоляцією цоколь, відмостки, систему водовідведення дощової води, встановлено систему рекуператорів і замінено вікна на енергоефективні. А саму будівлю садка ззовні та всередині оформили яскравими барвами, як і годиться для дитячого простору.

Програми з енергоефективности НЕФКО від Європейського Союзу допомагають оновлювати та реконструювати наші заклади освіти. Особливо це важливо у часі війни, каже міський голова Руслан Марцінків. Адже такі великі вартісні роботи самотужки зробити не вдалось би.

«Програми з енергоефективности НЕФКО від Європейського Союзу допомагають оновлювати наші заклади освіти. Ми дуже вдячні великому європейському партнерові, який через НЕФКО фінансує проєкти тепломодернізації у Франківську. Це нам заощадить приблизно 25-30 відсотків тепла та електрики, які досі споживав цей заклад. Дуже важливо, що «Квітку Карпат» ми зуміли облаштувати за програмою НЕФКО, тому що непросто давати кошти на реконструкцію в умовах війни. Однак НЕФКО все-таки підтримала ті об’єкти, модернізацію яких було розпочато ще до війни, і профінансувала ці роботи в повному обсязі. Отож повну реконструкцію ДНЗ «Квітка Карпат» виконано не за кошти міста, а за кошти наших європейських партнерів. Звертати прискіпливу увагу на проблему теплоефективности міської інфраструктури нас змушують майже вичерпані ресурси теплових мереж на багатьох соціальних об’єктах», – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Місто вже багато років здійснює комплексну термомодернізацію закладів соціальної сфери та адмінустанов, будівель житлового фонду за допомогою міжнародної програми НЕФКО, а також національних програм. Теплореконструкція ДНЗ №28 «Квітка Карпат» відбувалася у рамках другого етапу комплексної термомодернізації за проєктом із НЕФКО «Підвищення енергоефективности об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська» вартістю 6,43 млн євро. У 2021 році за цим проєктом було утеплено два дитячі садки, а в попередні роки – 13 дитсадків і п’ять шкіл. Під час першого етапу реалізації проєкту НЕФКО, що тривав з 2017 року по осінь 2019-го, в Івано-Франківську модернізовано шість дитcадків та один навчально-реабілітаційний центр. Завдяки цьому наше місто вже заощаджує великі кошти.