Руслан Марцінків: Працюємо над тим, щоб жити у Франківську було зручно та затишно

Комфортне місто починається з охайних дворів і під’їздів. Щороку, починаючи з 2016-го, в Івано-Франківську впорядковують десятки дворів. Лише торік їх було відремонтовано 111. У місті уже п’ятий рік успішно впроваджують стратегію обширного впорядкування життєвого простору іванофранківців, яка охоплює і ремонт вулиць, міжбудинкових проїздів, встановлення дитячих майданчиків, каналізації і т. і. В ці дні робота кипить майже на чотирьох десятках дворів у різних мікрорайонах міста. Багато із них не бачили ремонту й три десятиліття…

Нині за кошти міського бюджету здійснюють комплексний благоустрій одного з найбільших у місті дворів – на вулицях Вовчинецькій, 194-в і Стуса, 7, 9, 11. Обсяг робіт тут такий значний, що ремонт був поділений на два етапи, а підрядна організація на замовлення міського управління капітального будівництва веде роботи вже третій рік. Насамперед у дворі проклали водовідвідні мережі, щоб запобігти можливому підтопленню, облаштували парковку, тротуари виклали бруківкою і почали асфальтувати міжбудинкові проїзди. З ініціативи депутата цього округу Віктора Синишина у дворі встановлено дитячий майданчик, а на перспективу для численної дітвори тут планується і спортивна зона, в т. ч. футбольне поле. Депутат каже, що ремонт було здійснено з урахуванням побажань і зауважень мешканців прилеглих до двору будинків.

«Один з найбільших дворів Франківська за сприятливих погодних умов найближчим часом буде завершений і зданий комплексно. Це стане ще одним реальним вкладом у створення комфортного міста для франківців», – наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

У розпалі комплексний ремонт міжбудинкових проїздів і тротуарів у дворах на вул. Гетьмана Мазепи, 169-173, де планують зробити не лише це, а й дитячі ігрові та спортивні майданчики, футбольне поле й освітлення.

«Цей двір був у критичному стані, було багато ям… Я народився і 20 років жив у будинку в цьому дворі, а мій батько і досі тут живе. За весь час тут ніколи нічого не робилося», – розповів депутат міської ради Мар’ян Вагилевич.

Спочатку в цьому дворі довелося збудувати каналізаційні мережі, оскільки під час забудови їх… не було передбачено.

«Реалізовуємо комплексні проєкти у дворах. Стартуємо з елементарного: водовідведення, де потрібно, замінюємо мережі, брукуємо. Мережі тут у важкому стані, часто їх треба повністю міняти. Пам’ятаємо і про дитячі майданчики та місця для паркування автомобілів, – каже міський голова Р. Марцінків. – Позитив мікрорайону «БАМ» у тому, що тут – великі двори, багато зелені та непогана соціальна інфраструктура. Тому можна облаштувати і дитячий майданчик, і спортивний. У перспективі треба планувати і реновацію будинків».

Аналогічна картина – і в дворі на вул. Хіміків, 15, 17 і 19. Понад 4 000 кв. метрів брукованого двору, спортивний майданчик, парковка на 40 автівок, озеленення і заміна мереж – саме над цим нині тут працюють.

«За 30 років, що я тут проживаю, не проводилося жодних ремонтів. Тут і проривало водопровідні труби, і забивалася каналізація, заливала дощівка. Ми звернулися до міського голови з проханням оновити наш двір. Він поставився з розумінням. І ось ми дочекалися своєї черги, – розповіла жителька одного з тутешніх будинків Ганна Чепурна. Причому вона як проєктант за фахом приглядалася й до якости ремонту. — Можу сказати, що ремонтники працюють добре: активно, старанно та відповідально».
«Жителі зверталися з проханням про ремонт. Тут справді були проблеми. Довелося повністю замінювати каналізаційні та водопровідні мережі. А тепер уже приступили, так би мовити, до видимого етапу – самого благоустрою. Проєкт гарний, сподіваюся, що жителям сподобається і його втілення. Поступово, крок за кроком, мікрорайони Франківська, двори та прилеглі території змінюються на краще. Певна річ, для проведення таких масштабних робіт у великій кількості дворів, та ще й одночасно, не вистачає фінансів, але впродовж двох-трьох років подібні до цього проєкти цілком можливо реалізувати, і ми це доводимо на ділі вже не перший рік. Словом, моя команда працює над тим, щоб жити в нашому місті було зручно та затишно», – каже очільник Івано-Франківська Р. Марцінків.