Руслан Марцінків: Підприємці повинні підставити плече і разом із владою рятувати людей

Івано-Франківськ продовжує готуватися до надзвичайної ситуації, пов’язаної із припиненням постачання електроенергії, до т. зв. блекауту. Минулого тижня ми вже інформували про облаштовані в навчальних закладах, підвалах житлових будинків, на стадіоні «Рух», у міському парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка, локомотиворемонтному заводі пункти обігріву та про відновлення роботи когенераційних котелень, які одночасно виробляють тепло та електроенергію.

Пункт обігріву для найменших

За останній тиждень до переліку пунктів обігріву додався ще один – у приміщенні Муніципального центру дозвілля на Набережній, 42, який готовий у час «ікс» прийняти понад пів сотні франківців. Для них є лавки, обігрівачі, питна вода та продукти тривалого зберігання.

Але до підготовки Івано-Франківської ТГ до надзвичайних ситуацій причетний і бізнес. Минулого тижня в міській раді відбулися дві профільні наради з представниками великих торговельних мереж і малого підприємництва. Раніше міський голова Руслан Марцінків радився з провайдерами та операторами зв’язку та соціальними працівниками.

Отож якщо в місті вимкнуть подачу електроенергії на тривалий час – понад 24 години – й виникнуть проблеми з теплом і зв’язком, то великі мережеві магазини «АТБ», «Метро», «Сільпо», «Велмарт», «Епіцентр» стануть місцем, де люди зможуть погрітися та зарядити свої гаджети. А місто береться посприяти цим торговельним мережам із доставлянням та зберіганням нафтопродуктів для генераторів.

У разі блекауту на тривалий час допомогти містянам готовий і малий бізнес Івано-Франківська. Маленькі магазинчики готові стати місцем, де франківці зможуть зігрітися, підзарядити ґаджети та випити гарячого чаю. У кожному з таких закладів торгівлі будуть розміщені листівки з адресами найближчих стаціонарних пунктів обігріву. Так домовилися під час профільної наради з міським головою Р. Марцінківим представники малого бізнесу. Міська влада, зі свого боку, буде сприяти організації таких мініпунктів на базі торговельних закладів місцевих підприємців.

«Домовилися порятувати людей в разі довготривалої відсутности світла. Дуже важливо, щоб наші магазинчики не припиняли роботу. Ми готові сприяти, допомагати, щоби бізнес працював і допомагав людям. Бачимо, що ситуація не дуже покращується. Під час війни відсутність світла цілком можлива і в Івано-Франківську. Тож підприємці повинні підставити плече і разом із владою допомогти рятувати людей. Гіпермаркети та невеликі крамниці стануть пунктами, де люди зможуть зігрітися, зарядити телефони... Важливо, аби місто жило…», – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.