Руслан МАРЦІНКІВ: Перед Великоднем особливо хотілося подарувати нашим бійцям на передовій невеличке свято

Перед Великодніми святами івано-франківські волонтери подалися на схід України з гуманітарною допомогою для українських військовиків – наших земляків, які протистоять там російській агресії.

Разом із міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим у Волноваський район Донецької области поїхали ті, хто свого часу вже воював з росіянами: заступник міського голови Івано-Франківська Петро Шкутяк, голова ГО «Спілка волонтерів Прикарпаття», депутат Івано-Франківської районної ради Ігор Лукинів, директор КП «Муніципальна інспекція «Добродій» Михайло Шутак, помічник першого заступника міського голови Микола Кулачек. Окрім продуктів, засобів гігієни та інших речей, вони також привезли й передали для місцевої бібліотеки українську літературу.

«Коли до нас приїжджають волонтери, це дуже бадьорить наших бійців. Особливо коли волонтери із рідного міста – це наче зустрів родича… Домашні смаколики, зроблені дітьми, їхні малюнки, листи розчулюють моїх фронтових побратимів... Така волонтерська допомога дарує нам порцію щастя, допомагає відчути людське тепло. І часто саме така допомога звичайних людей – це те, на чому тримається наш дух», – сказав франківцям із вдячністю старшина Лінкевич.

«Ми віримо в те, що територія нашого Волноваського району зостанеться українською!», – наголосив під час зустрічі з франківськими волонтерами голова Хлібодарівської сільської територіальної громади Валерій Лубінець. Він сподівається на продовження співпраці з Івано-Франківськом в організації відпочинку та дозвілля дітей із Донеччини.

Співпраця Івано-Франківська з Волновахою зародилася п’ять років тому – 2016 року, коли міста уклали договір про співпрацю. І цим було започатковано соборну традицію, коли діти з Волноваського району на Різдвяні та Великодні свята приїжджають до Івано-Франківська та знайомляться з західноукраїнськими народними традиціями. Три роки тому івано-франківські сім’ї прийняли на Великодні свята більше сотні школярів з Волновахи. Майже щороку в таборі «Лімниця» оздоровлюються великі групи дітей з Волновахи та Попасної. Завдяки сприянню Івано-Франківської міської ради й допомозі Івано-Франківської архієпархії УГКЦ у прифронтовій Волновасі ще 2018-го було збудовано та освячено нову церкву Благовіщення Пречистої Діви Марії. В урочистій церемонії її відкриття того року брав участь і чільник Івано-Франківська.

«Дякую митрополитові Івано-Франківському Володимирові Війтишину, мерові Франківська Русланові Марцінківу за допомогу в будівництві цього святого храму. Парафія невелика. Але головне – є можливість надавати допомогу духовну. Молимося за те, щоб запанував мир в Україні. Для молитви кордонів немає!», – сказав військовий капелан о. Ярослав Данків. Він родом із заходу, але ще 1996 р. вирушив служити на схід. І з 2016-го проповідує Боже слово у Волновасі.

Співпраця Івано-Франківська з Донеччиною та Луганщиною підкріплюється не тільки декларуванням соборности на словах, а й ділами, зазначив Р. Марцінків. Перед такими значущими для українців святами, як Пасха, важливо, аби бійці з передової розуміли, що їх підтримує все українське суспільство.

«Вже сім років триває війна. Її загострення може відновитися в будь-який момент. Тож суспільна підтримка для наших військових дуже важлива. Тому ми й вирушили з гуманітарною допомогою на фронт. Перед Великоднем особливо хотілося подарувати нашим бійцям на передовій невеличке свято. Тому дякую кожному, хто долучився до збору гуманітарної допомоги, – підкреслив Р. Марцінків. – Там, на сході, дуже гостро відчувається цінність України, своєї держави. Я залишаюсь певен того, що якби раніше в східних областях були українські Церква, культура та освіта, то цю війну проти України захланні східні сусіди навряд чи почали б. Бо сила духу народу не менш важлива, ніж армія та озброєння. Я твердо впевнений, що наша перемога над історичним ворогом – це лише питання часу і нашої спільної турботи».

Міський голова Івано-Франківська Р. Марцінків планує й надалі вирушати з волонтерськими місіями на схід із допомогою для українських бійців.