Руслан Марцінків: Нова хриплинська школа є прикладом того, як ефективно місто і села разом розв’язують соціальні проблеми

Минулої неділі на День села в приміському Хриплині, присвячений 583-річчю з часу першої письмової згадки про нього, ввели в експлуатацію нову школу І-ІІ ступенів на 350 учнів. Це перша зведена за незалежної України нова школа в Івано-Франківську. ЇЇ будівництво було розпочато ще 32 роки тому і полишено, через що цей об’єкт навіть входив в ТОП-5 довгобудів обласного центру. Школу побудували на умовах співфінансування Івано-Франківська міська і Хриплинська сільська ради. На офіційне відкриття школи в Хриплині міський голова Руслан Марцінків прийшов із подарунками – іконою та сертифікатом на 20 тисяч гривень.

«Цієї події всі ми чекали понад 30 років. І сьогодні аж не віриться, що нарешті діти навчатимуться у нових просторих класах», – сказано на офіційному веб-сайті Хриплинської сільської ради. Рівно три роки в селі почав працювати й новий садок на 90 місць.

Рівно три роки в селі почав працювати й новий садок на 90 місць.

Отож перший проєкт хриплинської школи з'явився ще в далекому 1987-му, через 20 років його осучаснили, а до реалізації взялися лише торік. Тим часом близько сотні хриплинських дітей були змушені навчатися в старій столітній школі, а решта – в міських. Усього в селі нараховують близько 300 дітей шкільного віку.

У новій хриплинській школі є до послуг дітей 9 комфортабельних класів, спеціалізовані кабінети хімії та фізики та інше. Нині у них навчаються 137 дітей. До кінця 2019 року в селі планують залити фундамент під спортивну залу, якої тут досі ще нема. Днями ці роботи вже почалися. Будівництво спортивної та актової зал і ще одного навчального корпусу є другої чергою хриплинської школи. Із його завершенням в селі зможуть давати дітям повну середню освіту.

А щодо подальшого використання старої школи, за словами директора Хриплинської ЗШ, депутата міської ради Галини Куницької, теж є цікавий план. В одному з її найстаріших приміщень – колишній хаті-читальні мають облаштувати після капремонту музей села і школи. Експертизу цієї будівлі вже зроблено, тож можна буде починати її реконструкцію.

«У 2016 році ми відкрили садок у Хриплині, будівництво якого також було почато багато років перед цим. Але, сконцентрувавши ресурси, довели до пуття цей довгобуд. Аналогічно було й зі школою. Тож спільне бажання і спільні зусилля влади та громади стали запорукою успіху. Нова хриплинська школа є ще одним значним соціальним досягненням у місті і ще одним наочним прикладом того, як ефективно місто і приміські села разом розв’язують свої соціально-економічні проблеми. Адже і в інших приміських селах теж приступають до будівництва шкіл: у Крихівцях заплановано реконструкцію та розширення сільської школи (також тут трмває будівництво ще одного дитячого садка, а перший новий садок «Котигорошко» почав працювати понад два роки тому), а в Опришівцях – спорудження другого корпусу загальноосвітньої школи та дитячого садка», – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.