Руслан Марцінків: Нині в Івано-Франківську жінки мають можливість пройти обстеження у належно оснащених медичних кабінетах

Жіночому здоров'ю іванофранківок почав служити новий гінекологічний кабінет, який днями відкрили у міській поліклініці №4, що на вулиці Вовчинецькій. Відтепер жінкам і вагітним, які живуть у цьому мікрорайоні, у ньому надають повний перелік медичних послуг, зокрема й роблять усі необхідні аналізи. Аналогічно керівництво міської медицини планує оновити й гінекологічні кабінети в інших франківських поліклініках.

Донедавна у поліклініці №4 жінки могли сподіватися хіба що на профілактичний огляд в акушерки, бо для повноцінної профілактики бракувало спеціальної апаратури. Новий гінекологічний кабінет не лише належно умебльовано, а й укомплектовано необхідною технікою, до того ж є й кардіотокограф, за допомогою якого вимірюють серцебиття та рухи плоду і тонус матки, а також інклюзивне крісло для огляду жінок з інвалідністю.

«Як свідчать результати щорічних місячників здоров’я, в Івано-Франківській громаді ще є багато жінок, які з якихось причин регулярно не відвідують лікарів з метою профілактики. А тому кількість занедбаних жіночих недуг все ще велика. Нині в Івано-Франківську жінки мають можливість пройти обстеження в належно оснащених медичних кабінетах у пологовому будинку, п’ятій поліклініці, жіночих консультаціях, а тепер – і в четвертій поліклініці, яка обслуговує великий густозаселений мікрорайон. Отак крок за кроком долаємо ті виклики, які виникають перед медициною і перед нашою громадою», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

Нагадаємо, що в січні нинішнього року в центральній міській клінічній лікарні запустили в дію наразі єдиний на всю область італійський мамограф нового покоління, а в міській поліклініці №5 – новітній, сьомий числом на всю Україну УЗД-апарат для визначення щільности кісток. У лютому в поліклініці №4 відкрили оновлене відділення денного стаціонару для жителів мікрорайонів «Позитрон» і «Каскад», а в поліклініці №5 – оновлені кабінети для кардіолога, ендокринолога та для профілактичних оглядів. У березні – кімнату для матері й дитини в міському клінічному перинатальному центрі, яка доступна і для всіх жінок із малими дітьми, та новий процедурний кабінет у міській дитячій клінічній лікарні з можливістю виконання хірургічних маніпуляцій.