Руслан Марцінків: Навіть в умовах воєнного стану нам вдається здійснювати впорядкувальні роботи

Гості Івано-Франківська, які вперше відвідують наше місто, неодмінно відзначають комфортність і впорядкованість його життєвого простору. Міська влада вже багато років цьому надає дуже багато уваги, підкріпленої відповідним фінансуванням.

Сквер, який облаштовують на вул. Довгій.

І на 2022 рік плани у Франківську були амбітні, проте війна внесла свої корективи. І все ж попри непростий час упорядкувальні роботи, нехай і в дуже обмежених обсягах, не припиняються і нині, коли в країні триває боротьба проти рашистського вторгнення. В ці дні капітально оновлюють тротуари на вул. Галицькій від зупинки громадського транспорту «Радіозавод» до вул. Хіміків. Тут встановлюють нові бордюри і застеляють доріжки бруківкою. Про потребу ремонту тротуарів на вул. Хіміків франківці неодноразово зверталися до міського голови під час телеетерів. Очільник міста взяв це прохання до уваги і дав необхідні доручення. Підготовчі роботи до ремонту цієї ділянки розпочалися ще торік, і от зараз уже завершується впорядкування цього мікрорайону. 

Аналогічно відновлено капітальний ремонт вул. Цьоклера, де роботи було розпочато торік у листопаді. Цей проєкт став переможцем у торішній програмі «Бюджет участі» і передусім має забезпечити комфорт і безпеку для руху школярів, адже в кінці вулиці розташовані два навчальні заклади. Досі вулиця Цьоклера мала сім метрів проїзної частини і тротуари шириною по метру з кожного боку. Тож пішохідну частину істотно розширили. Нині тут завершується облаштування тротуарів. Після цього візьмуться до фрезерування й асфальтування дороги.

«Торік дві вулиці були недороблені за «Бюджетом участи». Тож нині, коли появилася можливість завершити їх, хоч і як важко зараз, бо кошти не проходять, ми взялися за це. До 1 вересня маємо повністю здати цю вулицю, щоб люди могли нею нормально ходити», – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Відновити впорядкувальні роботи за незакінченими проєктами «Бюджету участи» 2021 року планують і на вул. Котляревського.

Але ремонтні роботи на вулицях Галицькій – Хіміків і Цьоклера не є першими, які вдалося завершити цього року. Вже закінчено капітальний ремонт двору на вул. Сухомлинського (корп.1, будинок №6), розпочатий торік. Там відремонтували як проїзд, так і тротуар. Відремонтовано дві ділянки на вул. С. Петлюри. Застелено свіжий асфальт на вул. Тисменицькій, що в Микитинцях.

А тим часом у дворах на вул. Незалежности, 36, 36-а і 38 та вул. Коновальця, 95 (до речі, це один з найбільших дворів у центральній частині міста) комунальники відновили роботи з благоустрою. Тож незабаром і жителі прилеглих тут будинків, сподіватимемося, теж матимуть свої зони комфорту.

Окрім дворів, у Франківську дбають і про зелені зони, і на нинішній рік планували облаштувати багато скверів у всій громаді. Але війна великою мірою зруйнувала ці задуми. Проте бодай один із них вдасться втілити в життя: нині біля міської поліклініки №2 на вул. Довгій, 42 облаштовують сквер. Ця локація вже давно потребувала оновлення, адже заклад відвідує велика кількість людей, а також сотні жителів щодня ходять попри нього. Саме тому міський департамент благоустрою встановлює там нові пішохідні доріжки і лавки для сидіння.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який заїхав сюди оглянути хід робіт, зазначив: «У рамках поточного ремонту робимо благоустрій на цій території. Щоб було гарно, комфортно, щоб люди могли відпочивати. Встановимо тут лавочки, плануємо зробити нове освітлення. Тож і на Довгій буде гарна відпочинкова зона. Тішимось, що навіть в умовах воєнного стану нам вдається здійснювати впорядкувальні роботи, а місто завдяки тому стає кращим».