Руслан Марцінків: Навіть радянська влада не змогла цього зробити, а ми вже за крок до з’єднання бульварів

Один із стратегічних проєктів для Івано-Франківська — з’єднання Північного і Південного бульварів нині вже виходить на фінальну стадію. Підрядник цими днями працює на ділянці від вулиці Бельведерської до Хотинської, де в уже прокладеному дорожньому кориті облаштовує підземні комунікації. Паралельно на завершенні — демонтаж торгових будок по боках нової вулиці і на проміжку від вул. Хотинської до вул. Тичини. Перенесення цих торгових місць дасть змогу продовжити корито та з’єднати проїзд від вул. Бельведерської до вул. Тичини.

Тим часом активно тривають роботи і на зустрічному напрямку — від вулиці Тичини до Панаса Мирного, де залишилося лише заасфальтувати кількадесят метрів дороги.

Взятий темп робіт дає підставу міському голові Русланові Марцінківу оптимістично сподіватися, що проїзд новою вулицею, яка з’єднає Північний і Південний бульвари, буде відкрито вже цього року. Ця магістраль довжиною близько 400 метрів і шириною трисмугової проїзної частини в 15 метрів була запланована генпланом як остання ланка на сполученні головних франківських вулиць — Галицької та Гетьмана Мазепи з оминанням центру міста. Вона має забезпечити інтенсивність руху 700-1000 одиниць автотранспорту за годину однією смугою і, таким чином, розвантажить транспортні потоки в середмісті.

Північний бульвар вже з’єднаний з вул. Тичини Прокладено дорожнє корито до вул. Хотинської

З’єднання Північного і Південного бульварів, очевидно, буде вписано в аннали міста як драматична історія тривалістю півтора десятиліття з багатьма конфліктними ситуаціями. Проєкт сполучення бульварів був розроблений ще в 2006 році. Однак тоді на заваді планам стали «п'яний базар», автостоянка військової частини та житлові будинки в межах майбутньої дороги. З приходом до влади в місті після виборів 2015 року нової команди на чолі з Русланом Марцінківим про цей проєкт знову згадали. З’єднання бульварів планували закінчити 2018 року разом із капремонтом вулиці Тичини. Але через оскарження результатів тендеру в Антимонопольному комітеті справа затягнулася. Тоді ж почали вирішувати питання з ринком і приватними будинками на місці майбутньої дороги. Рішення щодо викупу земельних ділянок і об’єктів нерухомого майна для громадських потреб у зв’язку з будівництвом нової дороги сесія міської ради приймала аж тричі — в грудні 2015-го, серпні 2016-го та в січні 2020 року.

Роботи почалися в 2017 році, проте «каменем спотикання» для них на тривалий час став двоповерховий будинок на вул. Сонячній, 51. Одну з двох його квартир місто викупило у 2018 році, а щодо другої аж до цього року тягнулася судова справа. Міський суд для забезпечення позову наклав арешт на земельні ділянки, і це не могло не відбитися на строках виконання проєктних робіт. Висунута власниками квартири умова надати для прописаних у ній вісім нових квартир не влаштовувала місто. Однак вихід із цієї ситуації було знайдено, і з роботи над з’єднанням бульварів далі пішли вже без пригод.

«З'єднання Північного та Південного бульварів назрівало давно, про це говорили мої попередники, але лише тепер підходимо до завершення цього амбітного та складного проєкту. Навіть радянська влада не змогла цього зробити, а ми вже за крок до цього. Не стану зараз перераховувати, скільки труднощів довелося перебороти під час реалізації цього проєкту — посунути ринок, викупити нерухомість, вгамовувати апетити її посідачів, скоректувати документацію до сучасних вимог і т. і. Головне, що це вже не заважає ходові важливих робіт. Отож цього року між бульварами, сподіваюся, буде відкрито автомобільний рух. З'єднання бульварів, як і добудова моста і розвиток комунального транспорту, є пріоритетами Івано-Франківська», — сказав міський голова Руслан Марцінків.