Руслан Марцінків: Наше місто крок за кроком прямує до сучасної охорони здоров’я

Під кінець 2022-го, як і рік перед тим, в івано-франківській медицині сталося ще одне оновлення – в поліклініці №5 відкрито відремонтований ЛОР-кабінет із сучасним обладнанням для діагностики та лікування. Нагадаємо, що в грудні 2021 року запрацювали оновлені кабінети функціональної діагностики та для офтальмолога, невролога та педіатра в міській дитячій лікарні й нове реабілітаційне відділення в поліклініці №2.

У ЛОР-кабінеті поліклініки №5, для якого закуплено два сучасні фіброоптичні отоскопи для огляду вуха та аудіометр для діагностики ураження слуху й визначення правильного лікування (подібний до нього прилад є лише в обласній лікарні), а також встановлено потужні LED-освітлювачі, пацієнтів обслуговують двоє лікарів.

Що цікаво, кабінет відремонтували та оновили за кошти, які заробила сама поліклініка. Річ у тому, що поліклініка №5 здійснює платні медогляди залізничників, в яких передбачено й проведення аудіометрії, і це є основним джерелом її доходів.

«Ми хочемо, щоб кожна міська поліклініка мала такий ЛОР-кабінет, аби вони могли конкурувати з приватними медзакладами. І тому закуповуємо нове обладнання», – повідомила директорка КНП «Центр первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук.

«Наші медичні заклади в такий непростий час не лише виживають, а й роблять кроки в своєму розвитку. На перспективу дуже важливо, щоб медзаклади міста створювали нормальні умови для праці медиків та обслуговування пацієнтів. Попри фінансові проблеми наше місто крок за кроком прямує до сучасної охорони здоров’я», – узагальнив здобуток поліклініки №5 Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. А народна депутатка України Оксана Савчук зауважила, що в поліклініці №5 зможуть обстежувати й військовослужбовців у відпустці або демобілізованих, серед яких є дуже багато таких, що зазнають контузії в боях із московитами.

Розвиток медичної галузі є одним із пріоритетів міської влади в Івано-Франківську. У попередні роки міська влада фінансувала закупівлю діагностичного та лікувального обладнання на десятки мільйонів гривень щорічно і капітальний ремонт лікарень та поліклінік. Нині в умовах воєнного стану через введення державою фінансових обмежень для місцевої влади цей процес тимчасово зупинено.