Руслан Марцінків: Нам важливо, аби діти вчилися в теплі

Модульні котельні для ліцеїв, дитсадків та інших соціальних закладів і переведення на індивідуальне опалення квартир – такий оптимальний шлях до енергетичної незалежности міста визначила Івано-Франківська міська рада ще на початку 2021 року, ухваливши програму поетапного відключення споживачів тепла від котельні збанкрутілого ТОВ «СТЕК» на вул. Індустріальній, яку далі було вже неможливо використовувати. У цій справі нещодавно зроблено ще один позитивний крок – у Франківську запущено в дію ще одну модульну газову котельню. Вона обслуговує природничо-математичний ліцей імені І. Пулюя, який до того обігрівала котельня «СТЕКу».

 
«Це третя котельня, яку ми збудували протягом 2024-2025 років... Котельня може працювати в автономному режимі, є можливість підключення генератора. Перевага її в тому, що втрати теплоносія фактично нема, бо вона стоїть близько біля школи», – повідомив Руслан Гайда, заступник міського голови – директор департаменту зі взаємодії із ЗСУ, НГУ, правоохоронними органами та надзвичайними ситуаціями.

Котельню призначено для автоматичної роботи без постійної присутности персоналу. За її роботою стежитиме лише аварійно-диспетчерська служба ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Особливістю цієї котельні є те, що вона працює на двох українських котлах та електроніці, і лише насосне обладнання закордонного виробництва. За словами Р. Гайди, все обладнання доброї якости й довго служитиме.

Холодна весна вже дала змогу керівництву природничо-математичного ліцею оцінити переваги нової котельні. Замість колишнього менінгіту з централізованим опаленням нині теплопостачання забезпечують за потреби – залежно від кліматичних умов.

«Протягом усіх років роботи завжди доводилось займатися проблемою опалення закладу. Ми долучалися і до проєкту НЕФКО, у середині ліцею повністю оновлено опалювальну систему якраз на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. А зараз з наявністю котельні ми вже випробували, наскільки комфортні умови в приміщеннях завдяки цій тепловій системі», – зазначив директор природничо-математичного ліцею ім. І. Пулюя Мирослав Бідичак.
«Місто поступово розв’язує проблему із теплопостачанням у районі обслуговування колишнього «СТЕКу» – переходить на індивідуальне опалення для квартир і невеликі модульні котельні для закладів освіти, — каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. – Цю зроблено теж за кошти міського бюджету. У планах побудувати ще щонайменше вісім таких котелень. Нам важливо, аби діти вчилися в теплі. А паралельно прошу жителів переходити на індивідуальне опалення – місто ще й дає гроші на цей перехід».

Заступник міського голови Р. Гайда повідомив, що вже триває проєктування модульних котелень для інших ліцеїв і дитячих садків.

Нагадаємо, навесні 2024 року модульна газова котельня почала функціонувати на вул. Національної гвардії для ліцею №12, а наприкінці осени – аналогічна на вул. Ірини Фаріон (колишня вул. Гвардійська) для дитячого садка «Кобзарик» та одного житлового будинку.