Руслан Марцінків: Моя мрія – щоб кожне подвір’я в Івано-Франківську було впорядковане і зручне для людей

У ці дні тривають капітальні ремонти в 21-му прибудинковому дворі в різних мікрорайонах Івано-Франківська, з них половина — на етапі завершення. У першому півріччі вже впорядковано 12 дворів, на ремонт ще 12-ти оголошено тендери, а загалом цього року вдасться відремонтувати, як повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, понад пів сотні таких об’єктів. Багато з них не бачили ремонтів ще з совєтських часів. Отож разом із ремонтом вулиць і міжбудинкових проїздів, встановленням дитячих майданчиків і т. і. в місті уже третій рік успішно впроваджується стратегія обширного впорядкування життєвого простору іванофранківців. У міському бюджеті-2019 на ремонт дворів передбачено майже 48 млн. гривень.

Якщо довгоочікувані ремонтні роботи недавно було відновлено у дворі на вул. Сахарова, 30 і розпочато підготовку до асфальтування з наступним встановленням тут нового дитячого майданчика і вуличних меблів та озеленням території, чи розпочато ремонт дворів на вул. Хіміків, 6, корпус 1, 2, де не було ремонту останніх 40 років, на вул. Хоткевича, 65, 67а, на вул. Набережній, 2 – Галицькій, 111 з супутнім облаштуванням проїзду до дитячого садочка «Троянда», то в дворах на вул. Івана Павла ІІ вже сталися великі комплексні зміни. Тут ще з весни в роботі були відразу кілька прибудинкових територій біля будинків № 9, 12, 17-19, 28-30.

«Ми взялися системно ремонтувати двори на вул. Івана Павла ІІ. Цей мікрорайон є дуже великий, а тому роботи тут чимало. Сюди пустили і комунальний автобусний маршрут №27. Це може бути прикладом комплексного підходу міської влади до розвитку мікрорайонів Івано-Франківська», – вважає Р. Марцінків.

Нині також уже завершується ремонт двору і на вул. Тролейбусній, 2, 4, 6, який був одним із найгірших у цьому мікрорайоні. У найближчих планах – початок ремонту дворів на вулицях Галицькій, 118-122 і 142, Хіміків, 17, 17а і Парковій 18, 18А.

Як зауважив міський голова Р. Марцінків, ремонт дворів залежить не лише від міської влади, а й від самих жителів міста, які звертаються до міськвиконкому за сприянням в облаштуванні території. Саме так сталося з доволі занедбаним двором на вул. Набережній, 2 – Галицькій, 111, який навіть було вирішено оновити не поточним, а капітальним ремонтом. Аналогічна історія трапилася і з двором на вул. Хіміків, 6 (корпус 1-2).

«Приємно, що двори, які не знали ремонту не одне десятиліття, поступово отримують нове життя, — каже міський голова Р. Марцінків. — Проблем із цим маємо чимало: від браку робітників до фінансування робіт. Першочергово розпочинаємо з адрес, які найбільше потребують ремонтів, і так поступово двір за двором оновлюємо місто. А взагалі моя мрія – щоб кожне подвір’я в Івано-Франківську було впорядковане і зручне, мало дитячий майданчик і зону відпочинку для мешканців прилеглих будинків. Запланована на цей рік масштабна програма впорядкування прибудинкових територій і дворів у місті наочно ілюструє велику увагу міської ради до перетворення Івано-Франківська в зону комфорту для його жителів і привабу для туристів».

Детальний список прибудинкових територій і міжбудинкових проїздів у місті, які капітально відремонтують цього року, був оприлюднений в обласних газетах за 28 березня ц. р. у публікації «Руслан Марцінків: На цей рік запланували масштабну програму впорядкування прибудинкових територій і дворів в Івано-Франківську».