Руслан Марцінків: Ми докладаємо максимальних зусиль, щоб діти Героїв відчували постійну допомогу та увагу до себе від міста

Сьогодні в наших дітей почався новий навчальний рік. Якщо торік на освітньому процесі негативно позначилася пандемія коронавірусу, то тепер – повномасштабна війна московії проти України.

Відповідно з 1 вересня в Івано-Франківську в трьох ліцеях, які не мають укриттів для школярів і персоналу, а також у 12-ти дитячих дошкільних закладах з тієї ж причини не почнеться новий навчальний рік. «Решта запрацює у змішаному режимі, – повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. – Більшість шкіл ухвалила рішення про змішане навчання – буде поєднання очного й дистанційного та двозмінного навчання. Це пов’язано з кількістю місць у наших школах і бажанням батьків. Хто захоче очно навчатися, то зможе очно, а хто захоче онлайн, то буде мати можливість навчатися онлайн».

А перед початком нового навчального року в Івано-Франківську вдесяте поспіль Служба у справах дітей спільно з Департаментом освіти та науки провели для дітей пільгових категорій «Свято першого портфелика». Місто турбується про малечу, адже підтримка дітей військових, сиріт, дітей, батьки яких загинули на війні, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах чи позбавлених батьківського піклування, є соціально важливою справою. Очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків, народна депутатка України Оксана Савчук та начальниця служби у справах дітей Ірина Рохман вручили дітям 1–4 класів пільгових категорій 88 портфеликів. А ще 63 школярі 5–11 класів, батьки яких загинули на війні з росією, в зоні проведення ООС (АТО), померли після повернення із зони бойових дій, ООС (АТО) чи як учасники бойових дій зникли безвісти, отримають сертифікати на 1 500 грн для придбання шкільного приладдя. Окрім шкільного приладдя, дітям подарували також цукерки та квитки на атракціони.

«Традиційно ми вручаємо портфелики діткам тих категорій, які потребують допомоги від міста. Ми докладаємо максимальних зусиль, щоб діти Героїв, які віддали свої життя за незалежність, відчували постійну допомогу та увагу до себе від міста й отримували необхідні речі, аби підготуватися до нового навчального року. Нинішнього року акцію вирішили розширити. Дякую платникам податків, які допомагають нам допомагати дітям», – сказав міський голова Руслан Марцінків.

Увага міської влади до дітей пільгових категорій не обмежилася одним «Святом першого портфелика». Цього літа було складно організувати оздоровлення та відпочинок дітей на території України, тож альтернативою стало їхнє оздоровлення за кордоном з допомогою міст-побратимів. Близько 300 дітей з родин загиблих на війні та учасників бойових дій упродовж двох тижнів мали насичену програму відпочинку в польських містах-побратимах – Кошалін, Рибнік, Ополє і Люблін погодилися протягом липня–серпня прийняти групи франківських дітей, повністю забезпечивши їхню програму перебування в Польщі. «Ці поїздки – то скромний жест вдячности від громади та наших партнерів для дітей наших Героїв, щоб вони після літа мали гарні емоції до навчання», – каже Руслан Марцінків.

Діти пільгових категорій цього літа мали можливість проводити дозвілля та відпочивати й у рамках загальноміських заходів для школярів: у літньому таборуванні при 11-ти ліцеях, тренуваннях з баскетболу, волейболу та футболу в різних мікрорайонах міста, туристично-тренувальних мандрівках містом і на Вовчинецькі гори, які організував Центр туризму та краєзнавства учнівської молоді, майстер-класах та інтерактивах для дітей і дорослих на базі Центру дозвілля дітей та юнацтва та десятках інших заходів, які організовували міські Служба у справах дітей, Департамент молодіжної політики та спорту, Департамент культури, Міський центр дитячої та юнацької творчости, Центр патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери.