Руслан Марцінків: Меморандум про співпрацю з Гуляйполем та Покровським – це продовження наших добрих справ для ЗСУ

Івано-Франківськ розширює побратимство з містами східної України. На початку березня Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків підписав меморандум про співпрацю нашого міста в економічній, культурній та науково-технічній сферах із прифронтовими населеними пунктами Запорізької та Дніпропетровської областей – містом Гуляйполе і селищем Покровське, які на церемонії підписання представляли голова Гуляйпільської МТГ Сергій Ярмак і Покровський селищний голова пані Світлана Спажева.

Це не перша така домовленість Івано-Франківська про співпрацю зі східними містами. Ще 2014 року наше місто уклало меморандум із прифронтовими на той час Волновахою Донецької та Попасною Луганської областей і в його рамках щороку приймало дітей з Луганщини на оздоровлення до таборів та реалізувало кілька проєктів допомоги. А торік, уже після початку широкомасштабного вторгнення московії в Україну, аналогічні угоди було укладено з містами Ніжин Чернігівської і Конотоп Сумської областей, які також потерпіли від війни.

Хоч меморандум Івано-Франківська з Гуляйполем і Покровським передбачає співпрацю в економічній, культурній і науково-технічній сферах, однак очільники міст вважають, що він охоплюватиме значно ширші напрями, передусім гуманітарного характеру. Зокрема голова Гуляйпільської МТГ Сергій Ярмак завдяки меморандуму сподівається на допомогу в реабілітації 85-ти дітей, які залишилися на території громади, де нині тривають запеклі бої. Не лише на обміні досвідом, спільних проєктах соціально-економічного розвитку громад, а й на культурних і спортивних обмінах після перемоги, живому спілкуванні людей акцентує і Покровський селищний голова пані Світлана Спажева. 

– Особливість меморандуму з Гуляйполем і Покровським полягає в тому, що в Дніпропетровській і Запорізькій областях дуже багато жителів Івано-Франківської громади нині захищають українську землю від чужинців. Тому дуже важливо, щоб наші громади в соціальних, гуманітарних і культурних питаннях теж співпрацювали, допомагали одна одній. Ми можемо приймати в себе дітей, обмінюватися певним досвідом, відправляти лікарів, і ми це досить часто практикували. Думаю, є багато напрямів, в яких можемо співпрацювати. Дасть Бог, здобудемо перемогу над московитами, і це лише збільшить наші можливості для співпраці з новими партнерами. Меморандум про співпрацю з прифронтовими Гуляйполем та Покровським – це продовження наших добрих справ для ЗСУ та цивільного населення. Івано-Франківськ відкритий до співпраці й бажає допомогти тим, хто найбільше потребує допомоги. Наше місто було і є надійною твердинею соборности та незалежности України, – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.