Руслан Марцінків: Дякую учасникам «Тріумфу» за робочі місця для іванофранківців і чесний бізнес

5 квітня в Івано-Франківську відбулося нагородження переможців щорічної міської премії «Тріумф», яку запровадили для вшанування лідерів соціально-економічного розвитку в місті. Близько півсотні підприємств, установ та організацій боролися за перемогу в 13-ти номінаціях за підсумками 2018 року. Загальним критерієм для них була відсутність заборгованості до бюджету і з виплати заробітної плати протягом звітного року.

«Ушістнадцяте наше місто вшановує своїх героїв, – сказав на урочистостях в обласній філармонії міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, за сприяння якого відбувся «Тріумф-2018». — Колективи та їхні керівники не роблять нічого надзвичайного, а просто щодня виконують свою роботу якісно, надійно, віддано. І в цьому є щось неймовірне! Адже під ритм праці їхніх злагоджених команд наше місто йде вперед і розвивається. За це Івано-Франківськ вам безмежно вдячний».

Конкурсна комісія визначила найкращі підприємства, установи та організації, які внесли вагомий вклад в соціально-економічний розвиток міста. У номінації «Cумлінний платник податків» чільне місце посіло ДП «ВО «Карпати», яке торік сплатило 156,9 млн. гривень податків і внесків до цільових фондів, у т. ч. 57,5 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб. Обсяг реалізованої продукції — 551 млн. грн. Середня зарплата понад 3600 працівників «Карпат» сягла 9,5 тис. грн.

Як зазначив міський голова Р. Марцінків, який вручив нагороду генеральному директору ДП «ВО «Карпати» Дмитрові Втерковському, завод не просто працює, а й інтенсивно розвивається, а його керівник на практиці довів, що у такий непростий час державне підприємство може бути цілком успішним. Адже «Карпати» до впровадженого торік масштабного проекту «Shkoda», в рамках якого відкрито два нових цехи, нині працюють над новим дуже амбітним проектом. Дмитро Втерковський, приймаючи нагороду, сказав, що вона є заслугою всього колективу «Карпат». За його словами, на підприємстві сформувалася грамотна і кваліфікована команда, яка робить усе для того, аби «Карпати» постійно розвивалися.

АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод», який став переможцем в номінації «Відроджене промислове підприємство», різко наростив виробництво товарної продукції: з 28,5 млн. грн. у 2017 році до 80 млн. грн. — у 2018-му. Якщо в 2017 році цей завод мав 7 млн. грн. збитків, то торік уже отримав 7 млн. грн. прибутків, сплативши 19 млн. грн. податків, у т. ч. 2,7 млн. грн. ПДФО. Середня зарплата його працівників у 2018 р. становила 6,1 тис. грн. проти 4 тис. грн. у 2017-му. Як відомо, локомотиворемонтний завод після тривалого залаштункового спротиву деяких центральних відомств лише в середині 2018-го перейшов до комунальної власності Івано-Франківська. Вперше в історії незалежної України міська рада викупила акції великого підприємства.

ТОВ «Мікрол», яке визнано першим у номінації «Високотехнологічне промислове підприємство року», стало провідним виробником засобів промислової автоматизації і програмного забезпечення до неї в Україні. На свою продукцію воно дає 5 років гарантії. Партнерами «Мікролу» є великі підприємства енергетики та металургійної промисловості.

Кузня робітничих кадрів для міста — ВПУ №21 стало володарем номінації «Кращий професійно-технічний навчальний заклад з підготовки робітничих кадрів». Воно здійснює підготовку кваліфікованих робітників і молодших спеціалістів, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників і незайнятого населення. Серед переліку професій, яких навчає ВПУ №21, є такі нині дефіцитні на ринку праці, як зварник, токар, фрезерувальник, слюсар та інші.

Володарями інших номінацій стали: «Promprylad. Renovation» — «Лідер розвитку креативної економіки»; КП «Електроавтотранс» ІФ — «Кращий перевізник міського транспорту»; департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради — «Втілення прогресивних рішень у сфері інфраструктури та благоустрою»; ТОВ «Ковальська фабрика «Арма» — «Краще підприємство з відродження історично-архітектурної спадщини»; Перша сімейна ресторація Мулярових — «Кращий заклад автентичної кухні»; творці сторінки в Фейсбуці «Культурна мапа Івано-Франківська», яку створено з метою висвітлення та анонсування культурно-мистецьких заходів в Івано-Франківську, — «Культурно-мистецька родина міста Івано-Франківська»; Міський футбольний клуб «Прикарпаття» — «Команда твого міста»; Міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт» — «Кращий колектив соціальної сфери»; Міська дитяча екологічна станція — «Кращий заклад позашкільної освіти».

Для переможців цьогорічного «Тріумфу» міська влада підготувала оригінальні призи і дипломи, а також цікаву культурно-мистецьку програму. Спеціальний гість акції – рівненський симфонічний рок-оркестр «Brevis» під керівництвом Геннадія Фіськова в перервах між нагородженнями створював святковий настрій для учасників урочистостей. До його програми входять перевірені часом рок-композиції легендарних гуртів і виконавців «Nazareth», «Scorpions», «AC/DC», «Deep Purple», Оззі Осборна та інших. Саме дійство в обласній філармонії вів відомий український актор, народний артист України Богдан Бенюк.

«Дякую учасникам «Тріумфу» за робочі місця для іванофранківців, за чесний бізнес, за щоденний внесок в економіку міста», – наголосив міський голова Р. Марцінків.